جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

سومین همایش ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه نکا اغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سومین همایش ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه نکا اغاز شد

سومین همایش ساخت داخل و بازسازی قطعات نیروگاهی کشور در نیروگاه شهید سلیمی نکا اغاز شد.

سومین همایش ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه نکا اغاز شد

محسن نعمتی مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا روز پنج شنبه در حاشیه برگزاری این همایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این همایش با هدف شناساندن توانمندی های مهندسان داخلی و نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری برگزار شد.
وی با اعلام اینکه این همایش به مدت دو روزدر این نیروگاه در حال برگزاری است، یادآور شد: این همایش با محورهای آشنایی با توانمندی های سازندگان قطعات نیروگاهی و تهیه بانک اطلاعات قطعات ساخته شده شرکت های سازنده تجهیزات نیروگاهها در حال برگزاری است.
نعمتی خاطر نشان کرد: بیش از 80 مقاله درخصوص تجارت ساخت داخل، مهندسی معکوس، مهندسی مجدد، روش های نوین ساخت و بازسازی تجهیزات و قطعات به روش های تجربی وعلمی دربخش های مکانیک الکترونیک، ابزار دقیق و شیمی توسط مهندسین این بخش ارائه شده است.
مدیر عامل نیروگاه شهید سلیمی نکا با اعلام اینکه 7 مقاله پذیرفته شده در قالب سخنرانی در این همایش ارائه می شود، ادامه داد: امیدواریم برگزاری این همایش ها، راهی برای افزایش خودباوری و تکیه بر تولیدات داخلی و آشنایی با توانمندی های مهندسان داخلی باشد.
نیروگاه نکا نیروگاه ویژه ای در کشور است که دارای ظرفیت تولیدی دو هزار و 214 مگاوات برق است و نقش عمده ای در تولید برق کشور دارد که در طول جنگ 8 ساله به دلیل همین نقش برجسته در تامین برق کشور، مورد حمله دشمن قرار گرفت و 33 شهید و 165 جانباز به انقلاب هدیه کرد.