سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سومین مرحله مبارزه شیمیایی با آفت ساقه خوار برنج در بابل آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سومین مرحله مبارزه شیمیایی با آفت ساقه خوار برنج در بابل آغاز شد

مسعود غلامی به خبرنگار ایرنا گفت: برابر بررسی کارشناسی نمونه های بیولوژی آفت و پروانه های شکار شده به وسیله تله های نصب شده در ایستگاه های مختلف توسط کارشناسان تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی و بخش خصوصی، زمان مناسب مبارزه شیمیایی در تداخل نسل دو و سه و نسل سوم آفت ساقه خوار برنج در اراضی شالیزاری این شهرستان تا تاریخ یکم شهریور سال جاری تعیین شده است.

وی افزود: مبارزه شیمیایی با آفت ساقه خوار برنج در نسل اول و دوم در سطح 12هزار و 450 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان انجام شده است.

او ادامه داد: مبارزه شیمایی با آفت ساقه خوار برنج از سوی جهاد کشاورزی این شهرستان به بخشداری ها و شورای های اسلامی و دهیاران در خصوص احتمال کانونی بودن بعضی از مزارع به علت مبارزه محدود در نسل اول و دوم توسط کشاورزان و جلوگیری از طغیان احتمالی آفت و خسارت های مربوطه اطلاع رسانی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: کشاورزان می توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی و بازدید از سوی کارشناسان ناظر حفظ نباتات و طرح از اراضی شالیزاری نسبت به انجام عملیات مبارزه شیمیایی بر اساس نسخه فنی اقدام و از طغیان احتمالی آفت و خسارت های مربوطه جلوگیری کنند.