جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

سومین آزمایشگاه نانوتکنولوژی دانش آموزی مازندران در بهشهر افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سومین آزمایشگاه نانوتکنولوژی دانش آموزی مازندران در بهشهر افتتاح شد

سومین آزمایشگاه نانو تکنولوژی دانش آموزی مازندران چهارشنبه شب همزمان با دهه فجر در پژوهش سرای شهید هاشمی نژاد بهشهر افتتاح شد.

سومین آزمایشگاه نانوتکنولوژی دانش آموزی مازندران در بهشهر افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران در این مراسم گفت : با راه اندازی این آزمایشگاه ، پژوهش سرای شهید هاشمی نژاد بهشهر به تجهیزات مختلف در این زمینه مجهز می شود.
اسفندیار نظری با اشاره به اینکه نور ، بابلسر و بهشهر اکنون به آزمایشگاه نانو مجهز هستند ، یادآور شد : با راه اندازی این دو مرکز توانستیم رتبه سوم کشور را از آن مازندران کنیم .
وی از راه اندازی آزمایشگاه نانو تکنولوژی دانش آموزی در رامسر ، تنکابن ، بابل و قائمشهر در سال آینده خبر داد و گفت : همچنین هم اکنون در 32 منطقه آموزش و پرورش در مازندارن 28 پژوهش سرای دانش آموزی فعالیت دارد.
مدیر آموزش و پرورش بهشهر نیز در این مراسم گفت : آزمایشگاه نانو می تواند به عنوان بیوتکنولوژی سامانه علم و دانش را سر و سامان دهد تا دانش آموزان نیز در جهت کسب و کار و درآمد گام بردارند.
قربانعلی اصغری افزود : 40 درصد از هزینه راه اندازی آزمایشگاه نانوتکنولوژی را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین کرد و 60 درصد بقیه هم از سوی وزارت آموزش و پرورش و ستاد نانو کشور پرداخت شد.
وی ادامه داد: در کنار آزمایشگاه نانو تکنولوژی دانش آموزان از خدمات کتابخانه ، فیلم های آموزشی ، مشاوره علمی و طراحی آزمایشگاهی بهره مند می شوند.
اصغری هزینه راه اندازی آزمایشگاه نانوتکنولوژی دانش آموزی بهشهر را یک میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که بخشی از آن را کاظم قلم چی خیر مدرسه ساز کشور تامین کرده است .
شهرستان 160 هزارنفری بهشهر دارای 186 باب مدرسه با یکهزار و 26 کلاس درس و بیش از 24 هزار دانش آموز است .