جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

سود بالای بانکی مانع تولید است - نمایش محتوای خبر

 

 

سود بالای بانکی مانع تولید است

رئیس دادگستری شهرستان نور گفت: سود بانکی 28 درصدی اجازه رفتن به سمت تولید را به افراد نمی‌دهد.

سود بالای بانکی مانع تولید است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، محمد آقایی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، اظهار کرد: سودهای بالای بانکی سرمایه‌ها و سرمایه‌گذاران را به سمت خرید و فروش املاک برده است، چون سودآوری خوب داشته و با افزایش قیمت سالانه، ملک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود.

وی افزود: سود 28 درصدی بانکی به تولیدکننده امکان داشتن سرمایه در گردش را نمی‌دهد، بنابراین تولیدکننده دست بسته و بدهکار، توان تولید را ندارد و نه تنها به سمت تولید و خوابیدن ثروت خود نمی‌رود بلکه در بازار معاملات ملکی سرمایه‌گذاری می‌کند تا سود کافی و زودبازده داشته باشد.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور، تصریح کرد: جنگل، دریا، ساحل، دشت و مواهب فراوان خدادادی را در منطقه داریم که اگر بخواهیم درست استفاده کنیم و بهره‌برداری مناسب شود، اقتصاد مقاومتی را با افزایش توان اقتصادی مردم منطقه، ایجاد اشتغال و تولید محقق کرده‌ایم.

رئیس دادگستری نور اضافه کرد: اراضی بالادست شهرستان مستعد پرورش گیاهان دارویی است که خود ظرفیت بالایی محسوب می‌شود، چنانچه اگر کشاورز دارای دانش کار پرورش گیاهان دارویی حمایت شود، همراه با ایجاد اشتغال و فعال شدن چرخه تولید در واقع به اقتصاد مقاومتی کمک شده است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، به مشکلات فرهنگی اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از بعضی از مشکلات و معضلات باید از ابتدا فرهنگ‌سازی صورت گیرد و در برخی موارد ممنوعیت ایجاد کرد.

نماینده روسای دانشگاه‌ها در شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور در این جلسه از فراخوان عمومی و برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی در آذر ماه سال جاری خبر داد و افزود: برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید ابتدا از خود و ادارات شروع کرد و دستورالعمل صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ادارات ابلاغ و پیگیری شود.

صدرالدین متولی، پیگیری طرح‌های نیمه‌تمام، آموزش کشاورزی ارگانیک و بدون استفاده از سموم که با صرف هزینه ارزی باید وارد کشور شود، عرضه محصولات، تولیدات و اختراعات افرادی که در این عرصه‌ها فعالیت دارند ولی توان ارائه به بازار و عرضه عمومی ندارند را از راهکارهای اجرای اقتصاد مقاومتی ذکر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای مصوبات جلسه پایانی سال گذشته، اظهار کرد: با توجه به اینکه هر دانشگاه برنامه خاص خود را در دانشگاه متبوع اجرا می‌کند، جلساتی هم با روسای دانشگاه‌های شهرستان برگزار و مقرر شد، مشارکت دانشجویان در امور فرهنگی افزایش پیدا کند و به نوعی خود با نظارت بیشتر متولی امورات فرهنگی باشند که قطعا تاثیرگذار است.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور گفت: در این جلسات بر عفاف و حجاب دانشجویان و کارکنان، برپایی نمایشگاه و فروشگاه مد و لباس اسلامی، جلوگیری از اردوهای مختلط دانشجویی و برگزاری همایش عفاف و حجاب همراه با مسابقه مقاله‌نویسی و اهدای جوایز ارزنده به مقالات برتر تاکید شد.