سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

سواحل محمودآباد 3 ماهه نخست امسال را بدون غریق سپری کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سواحل محمودآباد 3 ماهه نخست امسال را بدون غریق سپری کرد

سیف‌الله فرزانه امروز در گفت‌وگو با فارس در محمودآباد با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته این شهرستان شاهد 25 غریق در سواحل دریا بوده است، یادآور شد: خوشبختانه در سه ماهه نخست سال جاری در محمودآباد هیچ‌گونه غریقی به ثبت نرسیده است.

وی با ابراز خرسندی از این وضعیت در محمودآباد تاکید داشت: امسال ستاد ساماندهی سواحل شهرستان با اجرای 15 طرح دریا و شناسایی  45 نقطه کور و پوشش کامل این نقاط توانسته از اتفاقات ناگوار سال‌ گذشته جلوگیری کند.

فرزانه با اشاره به جلسه توسعه گردشگری این شهرستان با حضور استاندار مازندران به منظور وجود سرمایه‌گذاران و جذب آنها در عرصه گردشگری بیان و عنوان کرد: شهرستان محمودآباد با وجود سواحل زیبای دریای خزر باید در جهت سرمایه‌گذاران تلاش و از آنها برای توسعه پایدار مورد استفاده ببرد.

این مسئول با بیان اینکه این شهرستان در زمینه اراضی زراعی و باغات از ظرفیت بزرگی در شمال برخوردار است، افزود: سعی بر این است از وجود اراضی به خصوص کشاورزی که هویت مردم مازندران است، حفظ شود.

وی با اعلام اینکه با توجه به وجود شهرک صنعتی، صنعت صیادی و توریسم در این شهرستان سعی در تقویت آنها را در محمودآباد داریم، اذعان داشت: در این امر باید دستگاه‌های سازمان بنادر و دریانوردی، منابع طبیعی، گردشگری قوانین و ضوابط موازی را حل کنند.

فرماندار محمودآباد بیان داشت: این دستگاه‌ها با یک برنامه مشترک نسبت به جذب سرمایه‌گذار و بازگشت سرمایه جهت اشتغال جوانان اقدام کنند.