سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سوءمدیریت سبب انتقال زباله به منطقه چهاردانگه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سوءمدیریت سبب انتقال زباله به منطقه چهاردانگه شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار شامگاه  سه شنبه در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران اهل چهاردانگه مازندران در استانداری اظهار داشت: برای رفع مشکلات در چهاردانگه مازندران نیاز به هم‌اندیشی با رسانه‌ها داریم.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات چهاردانگه مازندران نیاز به دسته‌بندی و طبقه‌بندی دارد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اعلام اینکه ظرفیت مناسبی در بخش چهاردانگه مازندران وجود دارد، خاطرنشان کرد: از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه این بخش باید استفاده کرد.

وی تاکید کرد: در انتخاب بخش خصوصی نیز باید دقت نظر داشته باشیم که از جنس مردم و دلسوز باشند.

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های بخش کشاورزی چهاردانگه گفت: در توسعه کشاورزی این بخش نیاز است بازنگری اساسی شود و نیاز به برون‌سپاری و استفاده از ظرفیت مردمی وجود دارد.

فلاح درباره ایجاد راه در منطقه چهاردانگه مازندران گفت: در سال جاری اعتباری حدود 4 میلیارد تومان برای فاز نخست جاده ساری به کیاسر در نظر گرفته شد و با توجه به قرار گرفتن بهسازی این مسیر در ردیف بودجه‌ای کشور اعتبار بهسازی راه این مسیر سالیانه تامین می‌شود که اتفاق خوبی است که برای راه در این بخش افتاد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به انتقال زباله در منطقه چهاردانگه مازندران گفت: سوء مدیریت در گذشته سبب انتقال زباله از ساری به منطقه شد و بنده نیز معتقدم که طبیعت بکر این منطقه دچار دستخوش شد و با ایجاد دستگاه زباله‌سوز در ساری این مشکل نیز رفع می‌شود.

وی گفت: بعد از راه‌اندازی دستگاه زباله‌سوز در ساری باید زمینه جمع‌آوری همه زباله در این منطقه فراهم شود و دیگر روند انتقال زباله به این منطقه ادامه پیدا نکند.

فلاح درباره اقدامات انجام شده در چشمه سورت گفت: اقداماتی در این زمینه انجام شد ولی کافی نیست و این منطقه بکر نباید نادیده گرفته شود.

وی اضافه کرد: چشمه آب‌معدنی سورت قدمتی چندین هزار ساله دارد که نیاز است حفظ و حراست شود.

استاندار مازندران خواستار طبقه‌بندی ظرفیت‌ها، مشکلات و چالش‌های منطقه چهاردانگه مازندران شد و گفت: برگزاری این جلسات به صورت ماهیانه ادامه پیدا کند تا نسبت به رفع مشکلات و ایجاد فرصت شغلی مناسب در بخش اقدام شود.

کوروش خواجه وندی، سید حسن موسوی و حامد خلیلی مسائل و مشکلات مربوط به بخش چهاردانگه مازندران را به اطلاع استاندار مازندران رساندند.

به گزارش فارس، مقرر شد که نشست مشترک اصحاب رسانه بخش چهاردانگه مازندران با استاندار مازندران تداوم داشته باشد.