سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

سه کوهنورد ناکام در صعود به بام ایران نجات یافتند - نمایش محتوای خبر

 

 

سه کوهنورد ناکام در صعود به بام ایران نجات یافتند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، از نجات سه کوهنورد حادثه دیده که براثرکولاک وسرمای شدید برف در مسیرقله دماوند مسیرهای بازگشت را گم کرده بودند، توسط امدادگران این جمعیت خبر داد.

سه کوهنورد ناکام در صعود به بام ایران نجات یافتند

جمشید نیکزاد جمعه شب به خبرنگار ایرنا درآمل گفت: این سه کوهنورد اهل سنندج استان کردستان که قصدصعود زمستانه به قله دماوند را داشتند، با تماس به مرکزاطلاع رسانی جمعیت هلال احمر درخواست کمک کردند وبا حضور به موقع امدادگران پایگاه پلور و کهرود این جمعیت بعد ازحدود 7ساعت جستجوی آنان، به سلامت به پناهگاه فدراسیون کوهنوردی درشهر رینه منتقل شدند.
وی افزود: از این سه کوهنورد، یک نفر از آنان در پناهگاه سوم قله دماوند از صعود به قله منصرف و دو نفر دیگر اقدام به صعود می کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر آمل با بیان اینکه این دو کوهنورد درنزدیکی قله گرفتار تندباد شدید با سرعت بیش از90کیلومتربرساعت می شوند ودریک لحظه ازیکدیگر جدا می شوند، اضافه کرد: با این وجود هر دو کوهنورد از دو یال شمالی وجنوبی به سمت پایین قله حرکت می کنند که درمسیرهایی دامنه قله با مشاهده امدادگران جمعیت هلال احمر هدایت می شوند.
نیکزاد همچنین به امدادرسانی به 10نفر از سرنشینان دوخودروی سواری در مسیر روستایی ییلاقی وکوهستانی لاسم اشاره کرد وگفت: این افراد از شهرستان بابل قصد برگشت به جاده هراز را داشتند که براثر شدت برف وسرما گرفتار شدند ودرخواست کمک کردند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه با حضور به موقع امدادگران جمعیت هلال احمر آمل و عوامل راهداری جاده هراز مسیر پوشیده از برف این روستا به سمت جاده هراز بازگشایی واین افراد از سرمازدگی نجات یافتند.