جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سه کتابخانه در کانون های مساجد مازندران به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

سه کتابخانه در کانون های مساجد مازندران به بهره برداری می رسد

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از بهره برداری سه کتابخانه عمومی در کانون های مساجد این استان در ایام دهه فجر امسال خبر داد.

سه کتابخانه در کانون های مساجد مازندران به بهره برداری می رسد

محمد فوقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و نقش آن در توسعه و پیشرفت کشور، افزود: از این تعداد دو باب در روستاهای گالش پل محمودآباد و استخرپشت نکا و یک کتابخانه نیز در شهرستان فریدونکنار افتتاح می شود.
مسئول ستاد هماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران گفت: کتابخانه های کانون های موعود، آل طاها و صاحب الزمان (عج) به مناسبت آغازبکار با اقلام کتابخانه ای شامل میز، صندلی، قفسه و کتاب از سوی دبیرخانه کانون های مساجد مازندران تجهیز شدند.
وی با تأکید بر اهمیت وجود کتابخانه در کانون های مساجد جهت ارتقای سطح آگاهی مردم به ویژه در روستاها، افزود: فعالیت این مراکز فرهنگی در مساجد موجب رونق فعالیت های مسجدی می شود و نیز تاسیس کتابخانه در روستا مزیت هایی نظیر برخورداری از محیط آرام برای مطالعه به همراه دارد.
او با بیان اینکه کتابخانه های مساجد استان در دو شیفت صبح و عصر و در برخی مناطق در سه شیفت به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی خدمات ارائه می کنند، خاطرنشان کرد: ١٤٤کتابدار در کتابخانه های مساجد مازندران به فعالیت اشتغال دارند.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران شمار کتابخانه های عمومی و کتابخانه های باز کانون های مساجد استان را به ترتیب ٢٦٢ و ٩٨ باب برشمرد.