جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

سه هزار و 800خانواده زیر پوشش کمیته امداد مازندران فاقد مسکن هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

سه هزار و 800خانواده زیر پوشش کمیته امداد مازندران فاقد مسکن هستند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ تیمور طهماسب پور ˈ روز یکشنبه در همایش زکات شهرستان نکا که با حضور جمعی از روحانیان برگزار شد ، افزود : برنامه ریزی های لازم برای خانه دار شدن این مددجویان صورت گرفته که با تامین و تزریق اعتبارات مناسب بویژه کمک افراد خیر تلاش داریم تا هر چه زودتر مشکل این مددجویان را حل کنیم.

وی گفت : همچنین در حال حاضر هشت هزار مددجوی کمیته امداد در مازندران از سرویس بهداشتی و حمام مناسب برخوردار نیستند.

طهماسب پور افزود : برای ساخت یکهزار و 200 سرویس بهداشتی و حمام برای مددجویان در سال جاری برنامه ریزی شده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران حدود 200 هزار نفر را زیر پوشش دارد.

قائم مقام کمیته امداد امام (ره) مازندران همچنین از جمع آوری 200 میلیارد و 300 میلیون ریال زکات در سال گذشته خبر داد و گفت : این مبلغ در مقایسه با سال 91 از افزایش 150 درصدی برخوردار است.

وی زکات جمع آوری شده در سال 91 را بیش از 80 میلیارد ریال اعلام کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران هم در این همایش از روحانیون و علما به عنوان بهترین افراد برای ترویج زکات نام برد و گفت : روحانیون به عنوان پرچم داران خدمات رسانی دینی باید در رابطه با نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه تلاش بیشتری انجام دهند.

حجت الاسلام ˈ ناصر شکریان ˈ با اشاره به طرح توسعه شبکه نیکوکاری با محوریت مسجد که با کمک کمیته امداد در دست اجرا است ، افزود : با توجه به آغاز به کار شبکه نیکوکاری، خدمات رسانی با محوریت مساجد و روحانیت انجام می شود تا در جهت رفع مشکلات جامعه تلاش شود.

وی گفت : پرداخت زکات از مسائل مهم و مورد تاکید اسلام است و خوشبختانه اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در این زمینه با اعزام مبلغان دینی به روستاها و مناطق مختلف استان اقدامات مهمی انجام داده است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی نکا نیز هدف از برگزاری این همایش یک روزه را بررسی راه های توسعه همکاری و افزایش تعامل با کمیته امداد و نیز تقویت و گسترش برنامه های مرتبط با زکات معرفی کرد.

حجت الاسلام ˈ محمد علی الیاسی ˈ گفت : خوشبختانه سال گذشته تعامل خوب و مناسبی بین روحانیت و مردم وجود داشت و تبلیغ مناسبی در مساجد و حسینیه های شهرستان انجام شد که امسال نیز در این جهت کمک کار امداد خواهیم بود.