جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

سه شهرستان مازندران پایلوت جمع آوری متکدیان شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

سه شهرستان مازندران پایلوت جمع آوری متکدیان شدند

به گزارش خبرنگار مهر، علی شادمان بعد از ظهر دیروز در نشست با فرمانداران و شهردارن غرب مازندران در زمینه ساماندهی متکدیان ضمن اشاره به معضل تکدی گری در استان مازندارن این پدیده ناهنجار اجتماعی را نشأت گرفته از فقر فرهنگی موجود در برخی از خانواده ها دانسته و اظهار داشت:متأسفانه بسیاری از افرادی که به این رفتار ضد اجتماعی دامن میزنند از سلامت جسمی جهت انجام کار وکسب درآمد وامرار معاش برخوردار می باشند لیکن ضعف و یا فقر فرهنگی و تربیتی موجود در این افراد آنها را به انجام چنین کارهایی مجاب می سازد.

وی افزود:در بسیاری از موارد ادارات و نهادهای مربوطه پس از جمع اوری متکدیان زمینه کار آنها را فراهم نموده ولی این افراد پس از مدتی گدایی  را از سر میگیرند.

وی با اشاره به نقش فرماندارن و شهرداران شهرهای استان مازندران در جمع اوری وساماندهی متکدیان بیان داشت:با شروع فعالیت دولت دکترروحانی طرح جمع اوری و ساماندهی گدایان از سطح شهرستان ساری آغاز گردید که خوشبختانه با تلاش مسئولان این شهرستان نتیجه مطلوبی نیز حاصل شده است.

شادمان، بابل را دومین شهر مجری طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در استان مازندران اعلام نموده وافزود:بحمدا ...  با تلاش فرماندار و شهرداران اینت شهرستان تجربه موفق ساری در ان نیز تکرار گردیده است.

وی تصریح کرد:بر اساس بررسی های صورت گرفته شهرستان تنکابن به عنوان سومین شهرستانی جهت اجرای این طرح در نظر گرفته شده است و با توجه به توان بالای مدیران این شهرستان انتظار میرود تا نتیجه بسیار مطلوبی در جمع اوری و ساماندهی این افراد صورت گیرد.

این مقام مسئول تأمین  هزینه های جمع آوری و ساماندهی متکدیان از سطح شهره را از جمله وظایف شهرداریها دانسته واظهار داشت: تاکنون بودجه ای از سوی استانداری مازندارن به کمیته اجرایی طرح جمع اوری وساماندهی متکدیان اختتصاص نداده است و لذا با توجه به وظیه شهرداریها در زیباسازی فضای شهرها و رفع موانع و مزاحمتهای موجود در سطح معابر عمومی وظیف تأمین هزینه برای اجرای بهرچه بهتر این طرح نیز بر عهده شهرداریها نهاده شده است.

وی در پایان با اشاره به معضل اعتیاد در اکثر گدایان تصریح کرد:در برنامه ریزی های صورت گرفته این گونه افراد پس از جمع اوری از سطح شهرها به کمپ هایی جهت نگهداری فرستاده می شوند که وظیفه مدیریت آن در شهرستان تنکابن بر عهده دکتر بخشنده قرار داد شده است.

سید ابراهیم هاشمی فرماندار ویژه شهرستان تنکابن نیز در ادامه مراسم با اشاره به ساماندهی بسیاری از متکدیان توسط افراد و گروههایی از خارج از استان بیان داشت: متأسفانه عده کثیری از این افراد  و به اصطلاح متکدیان توسط افراد و گروههایی از خارج شهرستان و حتی استان مازندارن ساماندهی و هدایت شده و هر روزه جهت تکدی گری به نقاط از پیش تعیین شده منتقل می شوند.

وی وجود گدایان در سطح معابر عمومی شهر را موجب سلب آسایش و امنیت اجتماعی شهروندان دانسته و خاطر نشان ساخت:در سالهای اخیر نیروهای زحمت کش انتظامی ضمن شناسایی محل زندگی افراد محلهایی از زندگی گروهی متکدیان ساماندهی شده را شناسایی کرده است.

هاشمی در پایان ضمن استقبال از اجرای این طرح در شهرستان تنکابن گفت:یقینا با جمع آوری و ساماندهی این قبیل افراد شاهد ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی و رونق صنعت گردشگری در منطقه خواهیم بود.

{jcomments off}