رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

سهم مازندران برای تجهیز سیستم گرمایشی مدارس 80 میلیارد ریال است - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم مازندران برای تجهیز سیستم گرمایشی مدارس 80 میلیارد ریال است

ˈولی الله فرزانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سهم مدارس کل کشور را دو هزار میلیارد ریال برشمرد.

وی با اعلام اینکه قوانین بودجه کمک می کند تا برای تجهیز فضاهای آموزشی اعتبارات خوبی پیش بینی شود، از نیکوکاران خواست تا اقدام بعدی خود را به هوشمند سازی مدارس اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نیمی از کلاس های درس مازندران مجهز به سامانه هوشمند شده است، افزود: یاری خیران مدرسه ساز می تواند این رقم را به صددرصد تا پایان سال ارتقا دهد.

فرزانه با اشاره به اینکه امسال قانون بودجه اجازه داد برای تشویق خیران مدرسه ساز قسمتی از اعتبارات تملک دارایی ها به عنوان یارانه سود تسهیلات در اختیار خیران قرار گیرد، یادآور شد: با فراهم شدن تسهیلات بانکی خیران می توانند در ساخت و ساز مدارس با آموزش و پرورش مشارکت کنند.

وی به چند بند از قانون ماده واحده بودجه که سهم آموزش و پرورش را در تامین منابع مالی مشخص می کند اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس ماده واحده 30 قانون بودجه در سال جاری آموزش و پرورش با فروش اموال غیر منقول مازاد می تواند 25 درصد این اعتبارات را برای تجهیزات هوشمند سازی مدارس اختصاص دهد.

معاون استانداری مازندران با تاکید به ارتقا کیفیت برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان از طرح هجرت3 به عنوان برنامه های مهم در زمینه حرفه آموزی جوانان یاد کرد.

وی گفت: طرح هجرت3 با تاکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور همه ساله توسط آموزش و پرورش، بسیج سازندگی و نوسازی مدارس در کشور و به تبع آن در مازندران با موفقیت اجرا می شود.

فرزانه از تشکیل کارگروه به منظور اجرای دقیق طرح هجرت 3 در مازندران خبر داد و افزود: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با مدیریت استاندار موجب ارتقا کیفیت این طرح در استان شده است.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران با اعلام اینکه در اجرای طرح هجرت3 مشکل خاصی نداریم، گفت: با همکاری دستگاه های اجرایی منابع مالی این طرح مهم تامین و با تمام توان در استان اجرا می شود.