جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

سهم مازندران از بیمه اجتماعی روستایی و عشایری افزایش یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم مازندران از بیمه اجتماعی روستایی و عشایری افزایش یابد

استاندار مازندران گفت: مسئولان استان تلاش کنند تا از ظرفیت بیمه روستایی و عشایری برای زیرپوشش قرار دادن بیشتر روستاییان اقدام شود.

سهم مازندران از بیمه اجتماعی روستایی و عشایری افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در جلسه توسعه بیمه روستایی در سطح استان مازندران اظهار کرد: باید تلاش کنیم که تعداد افراد زیرپوشش بیمه روستایی مازندران افزایش یابد.

وی تصریح کرد: مسئولان کمیته امداد و بهزیستی و با بهره‌گیری از ظرفیت بخشداران و دهیاران باید زمینه‌ای ایجاد شود تا همه سقفی که برای مازندران در بیمه روستایی در نظر گرفته شده تکمیل و حتی میزان درخواست‌ها را افزایش دهیم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی مسئولان بهزیستی و کمیته امداد نباید هیچ مددجوی فاقد بیمه در استان داشته باشیم، این دو نهاد جامعه هدف را شناسایی کنند و نسبت به پوشش بیمه‌ای افراد  تحت پوشش خود اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه زمان کوتاهی برای شناسایی و تحت پوشش قرار دادن بیمه‌ای افراد در نظر می‌گیریم، یادآور شد: مسئولان بهزیستی و کمیته امداد به مدت دو هفته برای شناسایی مددجویان فرصت دارند و پس از اتمام این وقت، برنامه‌ریزی برای زیرپوشش قرار دادن این افراد تا پایان سال انجام شود.

فلاح خاطرنشان کرد: بخشداران و دهیاران نیز فرصت بسیاری خوبی برای جذب روستائیان فاقد پوشش بیمه‌ای هستند و نیاز است از این ظرفیت نیز به نحو مناسبی بهره‌برداری شود، باید تلاش کنیم که مازندران در توسعه بیمه روستایی آمار مناسبی از خود ارائه دهد.

وی با اعلام اینکه جمعیت روستایی مازندران نسبت به سایر نقاط کشور نیز بیشتر است، تاکید کرد: در حال حاضر باید از این ظرفیتی که در استان برای حمایت از روستاییان به وجود آمد نهایت استفاده برده شود و تلاش کنیم با اطلاع‌رسانی مناسب و دقیق افراد روستایی داری شرایط تحت حمایت این بیمه قرار گیرند.

در ادامه مدیرکل بهزیستی استان مازندران نیز اظهار کرد: 4 هزار و 700 نفر از مددجویان بهزیستی در طرح توسعه بیمه اجتماعی کشاورزی و روستایی مدنظر هستند که تاکنون 2 هزار و 500 نفر زیرپوشش این طرح قرار گرفتند و اگر بتوانیم زمینه‌ای ایجاد شود سایر افراد نیز به عضویت این صندوق اضافه شوند این آمادگی در بهزیستی استان وجود دارد.

سعید آرام خاطرنشان کرد: نیاز است عدم رقبت خانواده‌ها برای ثبت‌نام در بیمه روستایی و عشایری هم مدنظر قرار گیرد.

در ادامه فرماندار فریدونکنار نیز حلقه مفقود بیمه روستایی و مردم را عدم آموزش و اطلاع‌رسانی عنوان کرد و گفت: نداشتن دفتر ثابت در شهرستان‌ها نیز مشکل عدم جذب مردم به سمت این بیمه‌ها است که نیاز است که این موضوع نیز مرتفع شود.

مهرداد ابراهیمی خاطرنشان کرد: وجود بیمه‌های متعدد در کشور نیز به نوعی سرگردانی برای مردم ایجاد کرد که نیاز است نسبت به ایجاد یک بیمه واحد در کشور نیز برنامه‌ریزی شود.

به گزارش فارس، در این جلسه استاندار مازندران سهم افرادی را که باید تا پایان سال زیرپوشش بیمه‌ روستایی قرار گیرند را به برخی از فرمانداران ابلاغ کرد که مقرر شد زمینه‌ای ایجاد شود تا پایان سال مازندران سهم مناسبی از توسعه بیمه روستایی داشته باشد.