جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

سند راهبردی ویژه بانوان مازندران تدوین می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند راهبردی ویژه بانوان مازندران تدوین می شود

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، ˈ مریم جمشیدی ˈ روز شنبه در جلسه امور بانوان استان که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش بهنمیر شهرستان بابلسر برگزار شد، به نقش بانوان در توسعه پایدار اشاره کرد و افزود: در راستای تدوین سند ،اتاق فکر متشکل از 50 عضو متخصص شکل گرفته است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: در این اتاق فکر تصمیم سازی، مفهوم سازی و مفهوم رسانی در زمینه امور بانوان مورد توجه قرار می گیرد و تلاش می کنیم در جهت حل تمامی مشکلات راهکارهای لازم را ارائه کنیم.

وی افزود: برای داشتن توسعه پایدار باید مشارکت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی همه آحاد جامعه را افزایش دهیم که زنان هم بخشی از این جامعه هستند.

او با بیان اینکه نقش زنان در جامعه ما بسیار مهم است، ادامه داد: با وجود فعالیت هایی که در راستای بهبود وضعیت زندگی بانوان و خانواده در این استان انجام می شود ،اما مشکلات زیادی در این بخش وجود دارد.

جمشیدی با توجه به نقش تربیتی آموزش و پرورش گفت: آسیب شناسی و برگزاری کلاس های پرسش و پاسخ باید از مدارس ابتدایی شروع شود، چرا که در این دوره شخصیت کودکان شکل می گیرد و با پرسش و پاسخ می توانیم کودکان خود را از بسیاری آسیب هایی که امروز جامعه ما با آن مواجه است، دور کنیم.

مازندران سه میلیون و 150 هزار نفر جمعیت دارد که حدود نیم از آنان را زنان تشکیل می دهند.