جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

سند توسعه شهرستان‌های مازندران تهیه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند توسعه شهرستان‌های مازندران تهیه شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندرود، ولی‌الله فرزانه صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با مسئولان این شهرستان با تأکید بر ضرورت اولویت‌بندی کارها و پروژه‌های یک شهرستان برای توسعه همه جانبه آن افزود: از دلایل به نتیجه نرسیدن برخی از اقدامات، عدم اولویت‌بندی در کارها است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران گفت: لازم است برای هر شهرستان سند توسعه آن دقیق تنظیم شود و قابلیت‌ها و مشکلات یک شهرستان در آن ذکر شود تا با شناخت بیشتری نسبت به استعدادها و یا مشکلات شهرستان مورد نظر کار کنیم.

وی با تأکید برضرورت درآمدزا شدن شهرستان‌ها افزود: شهرستان میاندرود با توجه به استعدادهای مهمی همانند جنگل، دریا و همچنین خطوط هوایی و ریلی که در آن وجود دارد می‌تواند با فعال کردن ظرفیت توریستی موجود، برای مردم منبع کسب درآمد و برای شهرستان زمینه‌ساز ایجاد اشتغال شود.

فرماندار میاندرود نیز در این نشست به مشکلات و کاستی‌های موجود در شهرستان اشاره کرد و افزود: با وجود مشکلات فراوانی که در میاندرود وجود داشته اما این قابلیت وجود دارد که با فعال کردن پتانسیل‌های موجود به بهترین شکل از آن در آبادانی شهرستان بهره برد.

ذات‌الله زارعی به مشکل اشتغال در این شهرستان اشاره کرد و افزود: میاندرود دارای بیش از 9 هزار و 200 متر ساحل آزاد است و شکوفا شدن این استعداد می‌تواند زمینه توریستی شدن شهرستان و در نتیجه اشتغالزایی در این حوزه را فراهم سازد چراکه بیشترین مراجعان به فرمانداری را جویندگان کار تشکیل می‌دهند.