جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

سنت معنوی اعتکاف در روستاهای آمل برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سنت معنوی اعتکاف در روستاهای آمل برگزار شود

حجت الاسلام محمد قنبری با اشاره به اینکه روستاییان این شهرستان، خواستار برگزاری مراسم اعتکاف در روستاها شدند، افزود: در مجموع امسال 14 مسجد شهری و روستایی برای برگزاری سنت حسنه اعتکاف در شهرستان آمل در نظرگرفته شده است.

وی گفت: این سنت حسنه و مبارک سالها به دست فراموشی سپرده شد که در طی سالهای اخیر، با تلاشهای مثمر ثمر سازمان تبلیغات اسلامی، احیا شد.

قنبری افزود: اعتکاف فرصت مناسبي براي خودسازي و تربيت آحاد جامعه به خصوص جوانان بوده و بايد از اين فرصت مناسب براي برنامه هاي تربيتي و اخلاقي استفاده کرد.

وی گفت: قرائت ادعيه و زيارت ها نظير زيارت عاشورا و دعاي عهد، برگزاري نماز جماعت، ختم قرآن و سخنراني از جمله برنامه هاي اعتکاف در سه روز متوالي است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل گفت: حدود 80 درصد ثبت نام شدگان برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف در مساجد شهرستان آمل از گروه های سنی جوانان و میانسالان هستند.

قنبری افزود: امسال به مانند سال قبل بسیاری از جوانان و نوجوانان برای ثبت نام در مراسم اعتکاف استقبال پرشور دارند که سازمان تبلیغات اسلامی، امسال پذیرای همه آنان است.

وی افزود: پيش بيني مي شود در مراسم اعتکاف امسال درشهرستان آمل، بیش از دو هزار نفر شرکت کنند که بيش از سالهای قبل خواهد بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل اضافه کرد: این تعداد در مراسم اعتکاف پارسال حدود هزار و 200 نفر بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر