سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

سلفی‌ها و تکفیری‌ها به دنبال تخریب اسلام ناب محمدی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

سلفی‌ها و تکفیری‌ها به دنبال تخریب اسلام ناب محمدی هستند

نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: سلفی‌ها و تکفیری‌ها منتظر بهانه‌ای برای تخریب اسلام ناب محمدی هستند.

سلفی‌ها و تکفیری‌ها به دنبال تخریب اسلام ناب محمدی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در دیدار با اعضای هیئت امنای حسینیه‌ ساروی‌های مقیم مشهد با اشاره به اینکه حسینیه ساروی‌های مشهد مقدس بیش از نیم قرن سابقه دارد و این حسینیه ابتکاری بود که بزرگان شهر ساری برای افراد مذهبی مرکز استان به یادگار گذاشتند، اظهار کرد: باید در نگهداری و نحوه بهره‌برداری این حسینیه دقت لازم انجام شود و تاکنون برنامه‌های اجرا شده در این حسینیه بسیار مناسب بود، در بعد از انقلاب نیز اقدامات مناسبی برای حفظ این حسینیه در دستور کار قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به برگزاری مراسم محرم و صفر اظهار کرد: از روند مدیریت این حسینیه در سال گذشته گزارش‌های خوبی دریافت شد و نشان می‌دهد که عزم جدی برای برپایی مناسب عزای سالار شهیدان در این حسینیه وجود دارد.

وی خواستار استفاده دیگر هیئت‌های ساروی نیز از این حسینیه شد و گفت: برنامه‌ریزی شود تا از ظرفیت همه هیئت‌های که از ساری در ایام برگزاری مراسم در مشهد حضور می‌یابند، به خوبی استفاده شود و به نوعی زمینه همگرایی هیئت‌ها نیز فراهم شود.

طبرسی در ادامه با اعلام اینکه چند سالی است که از عَلَم در این هیئت نیز استفاده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: حمل علامت اقدام شرعی نیست، این رسم از قفقاز وارد کشور شد و در برخی از اماکن رواج یافت که چند سالی است با برنامه‌ریزی و صحبت‌های که با مسئولان هیئت‌ها شد از علامت استفاده نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم سالار شهیدان بیان کرد: از این ظرفیت باید برای توسعه و فرهنگ اسلام به خوبی استفاده کرد، عاشورا و فرهنگ عاشورایی به تنهایی یک دانشگاه بسیار بزرگ اسلام‌شناسی و شیعه‌شناسی است.

امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: در گذشته این فرصت در کشور وجود نداشت که برای اسلام به خوبی تبلیغ شود، ولی امام راحل با استفاده از فرهنگ عاشورا زمینه‌ای را فراهم کرد که فرهنگ عاشورایی نه تنها در کشور بلکه در فراتر از مرزهای این قاره نیز توسط مردم ایران به خوبی تبلیغ شود و باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

وی خواستار برگزاری مناسب مراسم عزاداری سالار شهیدان شد و یادآور شد: برگزاری مراسم عزاداری باید طوری تبیین و اجرا شود که دشمنان اسلام از روند برگزاری این مراسم برای تبلیغ ضد دین استفاده نکنند، سلفی‌ها و تکفیری منتظر به دنبال بهانه برای تخریب دین اسلام ناب محمدی هستند.

نماینده ولی فقیه در پایان گفت: از هم‌اکنون نیز باید برنامه‌ای در دستور کار قرار گیرد که مراسم یک شهر یک حسینیه در مرکز استان به خوبی برگزار شود.