جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

سفر 35 میلیون گردشگر به مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر 35 میلیون گردشگر به مازندران

استاندار مازندران گفت: مازندران از جمله استان‌های گردشگرپذیر کشور است که سالانه بیش از 35 میلیون گردشگر داخلی در استان حضور می‌یابند.

سفر 35 میلیون گردشگر به مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، ربیع فلاح پیش از ظهر امروز در نشست با استاندار مارکه ایتالیا و هیأت تجاری همراه وی اظهار کرد: با توجه به روابط تاریخی ایران و ایتالیا که از سال‌های سال وجود دارد فرصت مناسبی است که خدمت دوستان از استان مارکه هستیم تا در فرصتی که در اختیار است همکاری متقابل داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به ارتباطات مثبت و سازنده‌ای که بین ایران و ایتالیا به ویژه بعد از انقلاب وجود داشته است سران کشورهای ایتالیایی یکی از شرکای مهم ایران در اروپا بودند.

استاندار مازندران با بیان اینکه در پساتحریم با رفع تحریم‌ها روابط خوبی حاکم شد و رئیس جمهور ایران نخستین سفر خارجی خود به اروپا را ایتالیا انتخاب و تصریح کرد: امید است در این مسافرت تصمیماتی اتخاذ شود که براساس آن نقشه راه میان‌مدت و بلندمدت در کشور تهیه، تدوین و به تأیید مسولان دو کشور برسد.

وی با بیان اینکه توسعه همگانی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، دانشگاهی، و فعالیت پزشکی در دستور کار دو طرف وجود دارد، گفت: استان مازندران از استان‌های مهم کشور است و با داشتن 3 میلیون و 200 هزار نفر استعداد و قابلیت‌های مختلف در بخش‌های گردشگری، کشاورزی، صنایع کوچک و بزرگ، زیرساخت مناسب شهری، بنادر و فرودگاه دارد و با توجه به نزدیکی به پایتخت کشور از اهمیت خاص جغرافیایی برخوردار است.

فلاح با اشاره به اینکه استان مازندران در زمینه کشاورزی یکی از قطب‌های مهم کشاورزی ایران است و در بیشتر محصولات مهم استراتژیکی رتبه برتر کشور را دارد، گفت: در زمینه مرغداری و دامپروری هم از بهترین‌ها هستیم و موضوع شیلات یکی از محورهای اصلی فعالیت مازندران در کشور است.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط مناسب این استان از لحاظ برخورداری به طور کامل در تمام زمینه‌های کشاورزی امکان همکاری در زمینه زراعی، باغی، دامپروری، شیلات و مرغداری وجود دارد.

استاندار مازندران با اشاره به وجود بیش از 3 هزار واحد کوچک و بزرگ و متوسط صنعتی در سطح استان، افزود: در بحث گردشگری نیز استان مازندران از جمله استان‌های گردشگرپذیر کشور بوده و سالانه بیش از 35 میلیون گردشگر داخلی در استان حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه خواستار همکاری برای فراهم کردن زیرساخت مربوط به گردشگری هستیم، گفت: امید است با مشارکت هیأت ایتالیا و ورود بخش خصوصی بتوانیم در بحث احداث هتل‌ها و متل‌های بین‌المللی وارد شویم.

فلاح با اشاره به اینکه مازندران آمادگی دارد در زمینه تبادل دانشجو و همکاری در زمینه اساتیدی که در زمینه مختلف هنر، تحقیقات و ورزش همکاری داشته باشند، خواستار همکاری در زمینه محیط زیست، پسماند، مدیریت فاضلاب‌ها، بهداشت محلات و تجهیزات پزشکی شد و گفت: به دنبال همکاری پایدار با کشور ایتالیا هستیم.