سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سفر هیأت اقتصادی علمی 9 نفره از استان ولگوگراد روسیه به مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر هیأت اقتصادی علمی 9 نفره از استان ولگوگراد روسیه به مازندران

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از سفر هیأت اقتصادی علمی 9 نفر از استان ولگوگراد روسیه به مازندران خبر داد.

سفر هیأت اقتصادی علمی 9 نفره از استان ولگوگراد روسیه به مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهدی گلچوب ظهر امروز در جلسه‌ای به منظور برنامه‌ریزی سفر هیأتی از استان ولگوگراد روسیه، اظهار کرد: روابط تجاری میان ایران و روسیه در چند ماه اخیر ابعاد تازه‌ای به خود گرفت.

وی با اعلام اینکه روسیه یکی از کشورهای هدف در ارتباط با توسعه اقتصادی است، تصریح کرد: با وجود ارتباط عمیق سیاسی دو کشور روابط اقتصادی رشد مناسبی نداشته و برنامه‌ریزی برای توسعه مبادلات اقتصادی در چند ماه اخیر در برنامه کاری قرار دارد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران یادآور شد: اقدامات خوبی برای توسعه روابط تجاری مازندران با استان‌های روسیه انجام شود.

این مسؤول با اعلام اینکه امضای تفاهم‌نامه ایجاد کریدور سبز می‎تواند برای توسعه ارتباط تجاری مؤثر باشد، بیان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه کنترل‌های فیزیکی در گمرکات دو کشور برای تجار خوش سابقه حذف می‎شود و در صورت نیاز در سریعترین زمان این موضوع اجرایی می‎شود.

گلچوب در ادامه از سفر یک هیأت اقتصادی علمی 9 نفره از استان ولگوگراد روسیه به سرپرستی معاون رئیس کمیته اقتصاد منطقه ولگوگراد خبر داد و گفت: سفر این هیأت به مازندران سه‌روزه است.