جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، قاسم احمدی‌لاشکی در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام‌نور نوشهر اظهار داشت: امروزه به جای کیفی‌گرایی همه به‌دنبال کمی‌گرایی و افزایش دانشجو هستند که این امر آسیب به جایگاه علم‌آموزی کشور محسوب می‌شود.

وی با گلایه‌مندی از وضعیت نامناسب دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: شاهد هستیم که پایان‌نامه فروشی و کپی‌برداری در بین دانشجویان رواج پیدا کرده که این موضوع به اصل علم‌آموزی آسیب می‌رساند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که در خروجی دانشگاه‌ها سهل‌انگاری شود در آینده‌ای نزدیک تعداد نیروهای انسانی ما به حداقل می‌رسد، بنابراین انتظار داریم که این موضوع با دقت بررسی شود.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های نوشهر و چالوس به عنوان شهرهای دانشگاهی معرفی شده‌اند افزود: باید امکانات و ظرفیت‌ها در ارتقای حوزه علمی شهرستان استفاده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد واحد چالوس تنها دانشگاه آزاد جامع منطقه شمال کشور است تصمیم گرفتیم تا با رایزنی‌های مختلف پنج رشته دکترا و 17 رشته کارشناسی ارشد را نیز به آن اضافه کنیم.

وی احداث ساختمان مستقل برای دانشگاه پیام‌نور نوشهر را ضروری خواند و گفت: برای احداث بنای جدید زمینی به ارزش 25 میلیارد ریال خریداری شده و قرار است تا در سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مازندران که از 29 تا 31 مهر ماه سال‌جاری خواهد بود، کلنگ احداث ساختمان دانشگاه پیام‌نور نوشهر به زمین زده می‌شود.

احمدی تاکید کرد: باید براساس چشم‌انداز 1404 تمام تلاش خود را به کار بندیم تا همان‌طور که در حوزه علوم پزشکی رتبه دوم را کسب کردیم و در حوزه علوم غیرپزشکی نیز به رتبه‌های خوبی دست یافتیم باید بتوانیم به رتبه یک در منطقه را هم دست یابیم.

{jcomments off}