جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

سر نی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سر نی

Loading the player...

عنوان ویژه برنامه ای به مناسبت رحلت زینب (س) است که بطور زنده و مستقیم از ساعت 9:30 به تهیه کنندگی محسن بزرگی از سیمای مرکز مازندران پخش می شود.
تاریخ شیعه، تاریخ مظلومیت و مصیبت است. روزی در عزای رسول خدا(ص)، روزی در ماتم شهادت خیرالنسا(س)، روزی در اندوه غربت و شهادت، علی(ع) روزی در عزای شهادت غریبانه حسن(ع) و روزی دیگر در ماتم عاشورا و حسین(ع). اما تو ای زینب، ای جگرگوشه رسول خدا(ص)، ای دردانه علی(ع)، ای میوه دل زهرا(س)، رحلت تو تکرار همه مصیبت هاست؛ مرور همه رنج ها و ماتم هاست؛ تجلّی لحظه لحظه عمر پر از اندوه توست. نام تو تجلی نام اهل بیت است و یاد غربت تو، یادواره مظلومیتهای بی پایان اهل بیت. گویی تو آیینه تمام نمای مصیبت های خاندان عصمت و طهارتی.
افتخار جامعه زنان همین بس که شیرزنی حماسه آفرین چون زینب کبری(س) از میان آنان به پاخاسته است. زینبی که تاریخ هرگز نام او و حماسه های او را از یاد نخواهد برد. حماسه ای که زینب آفرید و مبارزه ای که او در برابر ظلم و ستم زمانه انجام داد، تاریخ کمتر به خود دیده است. خدا او را برای عاشورا آفریده بود و او حماسه عاشورایی اش را برای بقای اسلام آفرید. رحمت بی پایان خدا بر او که افتخار عالمیان است.
کارشناسی-مداحی-گزارش و ...از آیتمهای این ویژه برنامه می باشد.
 

سال تولید: اردیبهشت 95

کارگردان :مهران کاکویی
تصویربرداران:محمد رضا منفرد-مجتبی رفیقی-مجید مشایخی فر
مجری:مریم دلفانی
صدابردار:اسماعیلی
دستیار تهیه:حمید کلانتری-مریم آشتینه
منشی صحنه:آناهید احمدزاده
دستیار فنی: بریمانی
دستیار صدا:محمد افتخاری
تدوینگر:مهین فیروزجایی
گزارشگر:پهلوانجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و خسته نباشید خدمت زحمتکشان صدا و سیما zahra ۱۳۹۵/۰۳/۹ ۱۳:۵۹

zahra
با سلام و خسته نباشید خدمت زحمتکشان صدا و سیما
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۹ ۱۳:۵۹