جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

سریال آقای دکتر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سریال آقای دکتر

Loading the player...

....

عنوان مجموعه‌ای کره ای است که به زندگی یک پزشک نابغه مبتلا به اوتیسم می پردازد.
سریال دکتر خوب داستان فوق العاده زیبایی درباره یک پزشک کودکان و اطفال است . این درام درباره آقای دکتر جوان و خوش تیپی بنام پارک شی اون است با بازی جی وون که متخصص کودکان و اطفال است . او درباره بیماری که مربوط به سندروم خاصی است تحقیقات مهمی را انجام داده است و جالب اینجا ست که او نیز خود به این بیماری مبتلا است ، اما با درجه خفیف و کسی نمیداند از قضا او عاشق دختری می شود که این بیماری دارد با درجه حاد و آن دختر از احساس قلبی و عشق او خبری ندارد و ناخواسته او را تحقیر می کند

سریال تلویزیونی آقای دکتر یا Good Doctor که ازشبکه دو در حال پخش است،‌ مجموعه‌ای است که با مضمونی متفاوت به زندگی یک پزشک پرداخته است. این درام در 20 قسمت 40 دقیقه‌ای زندگی جوانی به نام پارک شی اون را به تصویر می‌کشد که به رغم ابتلا به بیماری اوتیسم،‌ یک پزشک نابغه به شمار می‌رود.‌ پارک که با مهارت به درمان اطفال می‌پردازد،‌ در این سریال با اتفاقاتی رو به رو می‌شود که او را از انزوای اجتماعی در می‌آورد.
نشان دادن توانمندی بیماران
چالش اصلی سریال،‌ بیماری شخصیت اصلی است. سازندگان در اصل دو هدف را دنبال می‌کنند؛ از یک سو در تلاشند همانند مجموعه‌های مشابه از این دست کار پزشکی و حرفه پر ماجرای آنها را به تصویر بکشند و از سوی دیگر به بیماری خاص اوتیسم پرداخته‌اند که شخصیت اصلی داستان که یک پزشک است خود مبتلا به آن است و این موضوع حوادثی را برایش رقم می‌زند. شی اون شخصیت اصلی داستان در مراحل رشد و یادگیری پزشکی مشکلی ندارد، حتی استعداد فوق‌العاده‌اش موجب می‌شود تا از دیگر همسن و سال‌هایش جلوتر باشد اما زمانی‌که وارد کار می‌شود‌ ناتوانی او در برقراری ارتباط با دیگران،‌ مشکلاتی را برایش ایجاد می‌کند. سازندگان سریال می‌کوشند برداشت غلط مردم از این بیماران را اصلاح کنند. برای بسیاری از مردم این بیماری شناخته شده نیست و بزرگ‌ترین مشکل این بیماران نیز نبود درک و تصور صحیح مردم از بیماران اوتیسم است. سریال آقای دکتر سعی دارد به بیننده نشان دهد این بیماران همانند مردم عادی رویاها و آرزو‌های بزرگی داشته و به حس ترحم نیاز ندارند،‌ تنها نیاز آنها این است که دیده شوند و مورد پذیرش جامعه قرار گیرند. جذابیت دیگر سریال این است که شخصیت اصلی،‌ یک پزشک اطفال است. کار و حرفه آنها به گونه‌ای است که با اطفال و کودکان و حتی نوزادانی مواجه می‌شوند که گاه قدشان اندازه یک کف دست است و ادامه حیاتشان به مهارت پزشک بستگی دارد.
در بیست قسمت چهل دقیقه ای پخش می شود

 

سال تولید: ...