جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

سروش سبز - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سروش سبز

Loading the player...

برنامه ای در ارتباط با منابع طبیعی است که  در دو قالب میز گرد و مستند گزارشی به تهیه کنندگی دکتر لواسانی،سه شنبه ها از ساعت 21:15 به مدت 30 دقیقه از سیمای مازندران به صورت زنده پخش می شود.
درختان نبض زمین هستند و مایه حیات انسان و حیوان.
جنگل‌های شمال درحد متراکم و در دیگر نقاط به صورت پراکنده مشاهده می‌شوند که در این حال گرانبهاترین جنگل‌های ایران در گیلان، مازندران و استان‌های گلستان یافت می‌شود. کمبود درختان و تخریب و نابودی جنگل‌ها بویژه در این عصر دود و زندگی ماشینی موجب انقراض نسل انسان و حیوان خواهد شد.
منابع طبیعی، اموال عمومی است و متعلق به یک نفر و تنها این نسل نیست، بلکه متعلق به همه نسل‌هاست. جنگل یک میراث ماندگار است و قابل تقسیم نیست.
حفظ، احیاء، توسعه و بهره‌برداری صحیح از عرصه‌های منابع طبیعی-لزوم حفظ و پاسداشت از اراضی طبیعی و ملی-قاچاق چوب-رانش زمین-نقش و مشارکت مردم در صیانت از جنگلها و ...از جمله مباحث مطرح شده در این برنامه می باشد.

بی شک رسانه ها از جمله تلویزیون ،به عنوان پل ارتباطی مردم با مسئولان با ایجاد حساسیت به این موضوع می توانند نگرش مردم را تغییر دهند و این مهم درباره حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست نقشی بسزا و مهم تلقی می شود.

 

سال تولید: 1395

تهیه کننده :سید جواد لواسانی
کارگردان:احمد شاه بابا زاده
دستیار:حسین خاکی
منشی صحنه:زینب واثقی
نورپرداز:محمد صادق ذاکری
صدابردار:نورالله طور سواد کوهی
تصویربرداران:محمد صادق ذاکری-فتاح رحیمی-سید کاظم موسوی
مدیر صحنه:مرجان مفتاحی
مجری:دکتر غلامی
تدوین:قاسم محمد پور
تکنسین فنی:جمشید صادقی
نویسنده:مرجان مفتاحی