جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

سرما و یخبندان به تاسیسات آبرسانی مازندران 170 میلیاردریال خسارت وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرما و یخبندان به تاسیسات آبرسانی مازندران 170 میلیاردریال خسارت وارد کرد

ˈذبیح الله ذاکریˈ روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت در ساری گفت: با بررسی های صورت گرفته عمده خسارت وارده ناشی از برف و یخبندان به تاسیسات و شبکه های آبرسانی غرب مازندران در بخش های تابلوی برق ، دیزل ژنراتور ، پمپ ومنصوبات چاهها ،یخ زدگی کنتور ، اقلام نصب وبخش آی تی ، سامانه وایرلس وشبکه های بی سیم بوده است.

وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن مازندران و ورود سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر به این استان ، افزود: با هدف تامین آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان و رفع مشکل کم آبی ، آمادگی کامل نیروها و بهره گیری مطلوب از تمامی ظرفیت ها و امکانات در بخش های مختلف ضروری است.

ذاکری با بیان اینکه در صورت بروز حوادث غیرمترقبه و رفع مشکلات به وجود آمده هر یک از شهرهای همجوار باید با یکدیگر همکاری داشته باشند ، اظهارداشت: مدیران باید با برنامه ریزی و نظارت دقیق و آماده نگه داشتن تمامی تجهیزات ، در مواقع ضروری و بحرانی از آنان استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آبفای مازندران عمد ترین مشکل قطع آب آشامیدنی شهرهای غرب مازندران در بحران برف را نبود جاده دسترسی مناسب به علت دپوی زیاد برف عنوان کرد و افزود: با پاکسازی اولیه راهها ، برق تاسیسات آبرسانی مردم غرب مازندران در کوتاهترین زمان ممکن وصل و شهروندان این مناطق از نعمت آب آشامیدنب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

ذاکری گفـت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران حدود دو هزار نمونه آزمایش از آب آشامیدنی غرب استان تهیه شد و با بررسی های صورت گرفته حتی یک گزارش منفی در ارتباط با آلودگی آب آشامیدنی شهروندان غرب مازندران مشاهده نشد.

وی از مدیران ادارات آب و فاضلاب شهرهای مازندران خواست تا از تمام توان ، نیرو و تجهیزات بویژه در ایام پایانی سال برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان استفاده کنند تا مشکلات کمبود آب در مناطق مختلف این استنا به حداقل برسد.