رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

سرمایه گذاری 370 میلیارد ریالی در بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه گذاری 370 میلیارد ریالی در بندر نوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از سرمایه گذاری حدود 370 میلیارد ریال با همکاری بخش خصوصی در بندر منطقه ویژه اقتصادی نوشهر خبر داد.

سرمایه گذاری 370 میلیارد ریالی در بندر نوشهر

سیاوش رضوانی عصر یکشنبه به خبرنگاران گفت : این میزان سرمایه گذاری بتازگی و در پی امضای تفاهم نامه با سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور ساخت مخازن فرآورده های نفتی و روغن خوراکی در این بندر اجرایی می شود.
وی اظهار داشت : این طرح ها پس از انتخاب پیمانکار با سرمایه گذار بخش خصوصی بزودی در این بندر اجرایی خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از تصویب راه اندازی سامانه رسوب گیر با اعتباری به میزان 290 میلیارد ریال خبر داد و گفت : راه اندازی این سامانه در ماه گذشته پس از پی گیری های فراوان در سازمان بنادر و دریانوردی مصوب شد.
وی ، لایروبی محل تردد کشتی ها در برای پهلوگیری در اسکله بندر نوشهر از مشکلاتی بود که پس از پی گیری های متعدد برای حل آن نتیجه داد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران ابراز امیدواری کرد که زیر ساخت های اجرایی این طرح طبق مصوبه در سال آینده فراهم و عملیاتی می شود.
رضوانی همچنین به ارائه گزارشی از عملکرد بندر نوشهر در حوزه واردات و صادرات کالا پرداخت و گفت : در 9 ماه امسال مقدار 512 هزارتن انواع کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.
وی افزود : در حالی که میزان تخلیه و بارگیری کالا در این بندر در مدت مشابه سال گذشته حدود 672 هزار تن بوده است .
وی ، خودکفایی در تولید محصول گندم را از علت های کاهش میزان واردات محصولات به این بندر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان کرد .
مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران ، نوع کالاهای صادراتی و وارداتی به بندر نوشهر را از جمله ذرت ، جو، چوب و کاغذ و گندم نام برد.
رضوانی گفت که برای افزایش ظرفیت بندر اقدامات خوبی انجام گرفته و سعی می شود تا پایان سال در حوزه ذخیره ساز غلات حدود 45 هزارتن به این ظرفیت افزوده شود.
اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر قرار دارد.