جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

سرمایه گذاری شش هزار میلیارد ریالی دولت در حوزه ارتباطات مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه گذاری شش هزار میلیارد ریالی دولت در حوزه ارتباطات مازندران

استاندار مازندران از سرمایه گذاری شش هزار میلیارد ریالی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبرداد و گفت : این میزان سرمایه گذاری در مدت دو سال اخیر و در دولت تدبیر و امید انجام شد .

سرمایه گذاری شش هزار میلیارد ریالی دولت در حوزه ارتباطات مازندران

ربیع فلاح روز چهارشنبه در آیین گشایش هشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک مازندران که در ساری برگزار شد ، افزود : وزارت ارتباطات و فناوری ، این میزان سرمایه گذاری را برای تامین زیر ساخت های لازم در این بخش استان هزینه کرده است .
وی ادامه داد : با این میزان سرمایه گذاری بستر و فضای بهتری برای ارائه و دریافت خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری مازندرانی ها ایجاد شده است .
استاندار مازندران به تلاش دولت برای چابک و کوچک سازی دولت اشاره کرد و گفت : اجرایی شدن این تلاش به بهره گیری از ظرفیت های موجود در بخش ارتباطات وابسته است .
وی که اصلاح سیستم اداری با قدمت چندین ساله و کوچک سازی بدنه دستگاه اجرایی را منوط به صرف زمان و افزایش آگاهی مردم دانست و ادامه داد : از سال گذشته با تاکید به ادارات کل مازندران و پیوستن آنها به شبکه دولت الکترونیک ، دسترسی مردم به خدمات اداری از طریق گوشی موبایل امکان پذیر خواهد شد .
وی شبکه دولت الکترونیک را به عنوان سیستمی با مزیت های متعدد برای صرفه جویی در زمان وهزینه مردم نام برد و افزود : هم اکنون با سرمایه گذاری و اقدامات صورت گرفته ، بستر برای فعالیت در این زمینه در مازندران فراهم شده است .
فلاح از شیوه سنتی انجام امور و فعالیت ادارات به عنوان شیوه منسوخ شده ای یاد کرد که می بایست با بروز رسانی و استفاده از روشهای جدید ، از این مرحله سنتی گذر کرد .
*** راه اندازی مراکز رشد در تمامی دانشگاه های مازندران
استاندار مازندران از راه اندازی مراکز رشد در تمامی دانشگاه های این استان به عنوان برنامه استراتژیک و محوری در سال جاری نام برد و افزود : دانشگاه ها می بایست از حالت تئوری تدریس و ارائه مقاله دانشجویان خارج شود .
وی ادامه داد : فعالیت تک بعدی و صرف دانشگاه ها با ارائه دروس به صورت آموزش در کلاسها ، فارغ التحصیلان دانشگاهی بدون مهارت و حرفه را پرورش می دهند .
فلاح خاطرنشان کرد : حرکت و خروج از آموزش محوری دانشگاه و حرکت به سمت پژوهش محور نوید بخش خواسته چندین ساله از مراکز علمی و دانشگاهی است .
وی ادامه داد : امیدواریم با حرکت سریعتر ، دانشگاه ها از مرحله پژوهش محور بزودی به مرحله پرورش کار آفرین سوق یابند .
حدود 200هزار دانشجو در 200 مرکز آموزش عالی دولتی ، غیر دولتی و آزاد مازندران مشغول تحصیل هستند .
***استفاده از امکانات سرمایه گذاری دولتی و خصوصی نمایشگاه بین المللی مازندران در قائمشهر
استاندار مازندران در پاسخ به درخواست رئیس انجمن صنفی رایانه ای مازندران مبنی بر ایجاد مرکز نمایشگاهی دیگر در استان ، گفت : مازندران ، کلان شهری با امکانات محدود که می بایست از امکانات و سرمایه گذاری های فعلی استفاده کرد .
وی ادامه داد : نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر از سال ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت های دولتی به عنوان تنها مرکز نمایشگاهی استان ساخته شد و در حال فعالیت است .
وی افزود : با توجه به اندک بودن فاصله میان شهرهای مازندران و دسترسی سریع به فضاهای اینچنینی در شهر همجوار، می توان از این امکانات استفاده کرد .
به گفته استاندار مازندران ، با ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری یکهزار میلیارد ریالی مرکز نمایشگاه وبرگزاری همایش های بین المللی و ملی در ساری در حال ساخت است .
وی ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری این پروژه تا دو سال آینده شاهد برگزاری همایش ها و نمایشگاه های در سطوح بالاتری باشیم .
هشتمین جشنواره فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک مازندران از امروز تا هشتم خرداد امسال با حضور 81 شرکت رایانه ای و خدمات اینترنتی در ساری برپا است .