سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی در بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی در بندر نوشهر

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از اختصاص 50 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان بنادر برای انجام پروژه‌های عمرانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر خبر داد.

سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی در بندر نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، نورالدین علی‌آبادی در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر، اظهار کرد: پروژه‌های سرمایه‌گذاری و عمرانی که امروز به بهره‌برداری می‌رسد با 50 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.

وی افزود: علاوه بر این سازمان بنادر و دریانوردی نیز 50 میلیارد تومان برای توسعه بندر نوشهر در نظر گرفته است و برنامه این است که با مشارکت بخش خصوصی در مجموع حدود 200 میلیارد تومان در بندر نوشهر سرمایه‌گذاری در سال‌های آینده صورت بگیرد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به جایگاه و اهمیت بندر با سابقه نوشهر، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های بالقوه بندر نوشهر در کریدور شمال - جنوب و افزایش سهم این بندر در جابه‌جایی کالا در دریای خزر تأکید کرد.

این مسؤول حفظ حریم دریاها را از دیگر وظایف حاکمیتی سازمان بر شمرد و خاطرنشان کرد: با مصوبه شورای عالی امنیت ملی در این زمینه، مسؤولیت بیشتر شده است و ما در حفظ حریم دریا که متعلق به عموم مردم است جدی هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران نیز به ارائه گزارشی درباره روند اجرای پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر پرداخت.

سیاوش رضوانی با بیان اینکه بندر نوشهر سالانه ظرفیت تخلیه و بارگیری 5 میلیون تن کالا را دارد، خاطرنشان کرد: در صورت احداث راه دسترسی و تأمین اراضی پشتیبانی مورد نیاز جهش خوبی در روند فعالیت‌های جاری بندر صورت می‌گیرد.

وی سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در بندر نوشهر در سال‌های اخیر را نشان‌دهنده جذابیت بسیار بالای این بندر برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی عنوان کرد.

رضوانی با اشاره به پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری که در بندر نوشهر در هفته دولت امسال مورد افتتاح قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: برای احداث مخازن سوخت و روغن نباتی مذاکرات خوبی صورت گرفته و در آینده نزدیک قرارداد دو پروژه سرمایه‌گذاری در این زمینه امضا می‌شود.

فرماندار نوشهر نیز از آمادگی تمامی دستگاه‌های شهرستانی برای رفع مشکلات فراروی بندر نوشهر به‌ویژه در زمینه احداث راه دسترسی خبر داد و افزود: همه مسؤولان برای تحقق اقدامات زیربنایی و توسعه همه‌جانبه بندر نوشهر هم‌دل هستند.

علی شادمان رسیدن بندر نوشهر به جایگاه اصلی‌اش در تجارت جهانی را مهم‌ترین خواسته مردم منطقه عنوان کرد و خواستار حمایت همه‌جانبه مسؤولان برای رونق روزافزون بندر نوشهر شد.