جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری 5 میلیارد تومانی در 6 طرح تعاونی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه‌گذاری 5 میلیارد تومانی در 6 طرح تعاونی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی بابایی در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته تعاون اظهارداشت: 12 هزار و 607 تعاونی در مازندران داریم که از این تعداد، سه هزار و 670 واحد غیرفعال هستند که از جمع تعاونی‌های استان خارج شدند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد دو هزار 150 واحد راکد است که توافق کردیم به جمع تعاونی‌های فعال ملحق شوند، گفت: چهار هزار و 256 تعاونی فعال دائمی هم داریم که به فضای کسب و کار استان کمک می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه 1500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش تعاون داریم، افزود: در پنج ماهه امسال 93 تعاونی جدید دائر شد.

بابایی با اشاره به اینکه هنوز اعتقادی به بخش تعاون براساس نگاه رهبری به این حوزه، در کشور وجود ندارد، تصریح‌ کرد: من هم وضعیت تعاون در سند چشم‌انداز را مثبت نمی‌بینیم اما جهت‌گیری‌ها به سمت تعاون است.

وی با بیان اینکه تغییرات در تعاونی‌ها از کمی‌نگری به کیفی‌نگری در دستور کار دولت قرار دارد، اظهار داشت: براساس تلاش‌های وزیر تعاون، امسال برای نخستین‌بار تعاون‌گران در هفته تعاون با رهبری دیدار می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران یادآور شد: این نقد به تعاون‌گران وجود دارد که هنوز به تعاونی اعتقاد ندارند.

وی با بیان اینکه چشم‌انداز ما در صادرات بخش تعاون در استان 200 میلیون دلار تا پایان سال است، ادامه‌ داد: به همه تعاونی‌ها هشدار می‎‌دهم که در این مسیر حرکت کنند چراکه اگر این چشم‌انداز محقق شود به سهم حدود 20 درصد در اقتصاد تعاونی دست می‌یابیم.

این مسئول با اشاره به اینکه دهکده المپیک کارگری به عنوان پایلوت در ساری آغاز به‌کار می‌کند، افزود: گشایش ال‌سی بخش تعاونی هم به صورت نمادین در مازندران اجرا می‌شود.

وی درباره برخی از واحدهای مسکن مهر در غرب مازندران که به صورت خوش‌نشین تبدیل شده‌اند، تصریح ‌کرد: آن دسته از افرادی که در سال‌های 85 و 86 در مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌اند از دریافت واحد خود شانه خالی نکنند چون نظام برای آنها هزینه کرده و نباید دوباره در مقطع دیگری از دولت، مطالبه مسکن کنند.

بابایی با اشاره به اینکه گزارشی در این زمینه به استاندار مازندران و دادستان مرکز استان ارسال کردیم، افزود: در مقابل آن دسته از واحدهای مسکن مهر خودمالکی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول است اما مابقی پروژه‌های مسکن مهر در حیطه اختیارات اداره کل راه و شهرسازی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه 6 طرح تعاونی در هفته تعاون در شهرهای نکا، گلوگاه، بابل، آمل و سوادکوه با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد و 200 میلیون تومانی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: یکی از تعاونی‌های مازندران که حائز رتبه برتر کشوری شده، از دست ریاست جمهوری تقدیر می‌شود.