رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

سرمایه‌گذاری 2500 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه‌گذاری 2500 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری مازندران

استاندار مازندران از سرمایه‌گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری در مازندران خبر داد.

سرمایه‌گذاری 2500 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت اقتصاد مقاومتی در استان در نشست نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های استان در زمینه رونق تولید و افزایش اشتغال پرداخت و گفت: یکی از اقدامات در این زمینه برگزاری منظم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بوده که تاکنون 640 مصوبه داشته و بیش از 300 مصوبه اجرایی شده و مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی برطرف شده است.


وی افزود: یکی از ظرفیت‌های کارآفرینی در استان آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای بوده که 64 هزار نفر دوره‌های فنی‌وحرفه‌ای را در سال گذشته گذرانده و 5 هزار نفر از این افراد شاغل شدند.


استاندار مازندران از ایجاد 15 هزار شغل خرد و خانگی در سال 94 خبر داد و خاطر نشان کرد: برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و رونق تولید نیز 470 میلیارد تومان تسهیلات برای 353 واحد تولیدی در نظر گرفته شده که به‌زودی انجام می‌شود.


استاندار مازندران از سرمایه‌گذاری 2 هزار و 500 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری در مازندران خبر داد و گفت: توجه به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد شغل در حوزه آی‌تی، تصویب 57 طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی و ایجاد 3 پنجره واحد سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت معدن و تجارت از جمله این اقدامات بوده است.


وی همچنین از تصویب فاینانس سد هراز در شورای اقتصاد خبر داد و اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های در حال اجرا شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی و عملیاتی شدن آن در مازندران باشیم.