جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری 242 میلیارد ریالی برای آبرسانی 3 شهر مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه‌گذاری 242 میلیارد ریالی برای آبرسانی 3 شهر مازندران

محمدتقی حسین‌زاده مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری گفت: احداث مخزن ذخیره بتنی 10 هزار مترمکعبی با هدف ایجاد ذخیره مطمئن در ساعات پیک مصرف، جلوگیری از قطع آب در مواقع بحران و زون‌بندی شبکه به اتمام رسیده و در مرحله تست و محوطه‌سازی است.

وی از اجرای 20 کیلومتر خط انتقال، 45 کیلومتر شبکه توزیع اصلی و حفر و تجهیز سه حلقه چاه با آبدهی 150 لیتر در ثانیه به منظور مقابله با کمبود آب خبر داد و افزود: از این میزان 12 کیلومتر خط انتقال و 2.5 کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده است و حفر و تجهیز دو حلقه چاه نیز به اتمام رسیده و زمین برای حفر یک حلقه چاه دیگر خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران یادآور شد: احداث مخزن ذخیره 5 هزار مترمکعبی، اجرای 12 کیلومتر انتقال و 22 کیلومتر شبکه توزیع با هدف انتقال آب چاه‌ها به مخازن، زون‌بندی و توسعه شبکه آبرسانی در شهر خرم‌آباد در دست اجرا است.

حسین‌زاده با بیان اینکه حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 40 لیتر در ثانیه با هدف تأمین و مقابله با کمبود آب در نشتارود به اتمام رسیده است، اضافه کرد: احداث خط انتقال آب به طول 600 متر با هدف انتقال آب چاه به مخزن ذخیره در این شهرستان در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران خاطرنشان کرد: برای تکمیل پروژه‌های آبرسانی شهرهای تنکابن، خرم‌آباد و نشتارود 242 میلیارد ریال اعتبار صرف می‌شود که 38 هزار نفر نیز از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شود.