سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی در بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی در بندر نوشهر

مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی مازندران در مراسم تودیع خود گفت: در بندر نوشهر 70 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت که در طول عمر این بندر بی‌نظیر بود که با همکاری بخش خصوصی این امر محقق شد.

سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی در بندر نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، منوچهر تاتینا ظهر امروز در مراسم تودیع خود با اشاره با تقدیر از امام جمعه، نماینده مجلس، فرماندار نوشهر و دیگر مسؤولان به‌خاطر همکاری و همراهی در طول دوران خدمتش، به شرح برخی اقدامات در مدت 27 ماه از مدیریتش پرداخت و اظهار کرد: یکی از کارهای بسیار خوبی که انجام شد برداشتن دیوار بندر بین شهر و محوطه بندر نوشهر بود که دیوار به دیدار مبدل شد.

وی با بیان اینکه بندر امیرآباد بزرگ‌ترین بندر در بین کشورهای حاشیه خزر است که در آن عمران و آبادانی رونق یافت، افزود: اشتغال خوبی در این بندر ایجاد شد و یکی از کارهای خوب در جمهوری اسلامی توسعه و رونق این بندر بود.

مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه در بندر نوشهر در زمان تحویل از سوی بنده با مدیریت بیش از 20 مدیر قبل از من، این بندر در سنوات مختلف اداره شد، تصریح کرد: در اسفند ماه 1392 حجم عملیات تخلیه بارگیری 599 هزار تن بود که در سال بعد آن به 714 هزار تن رسید و در سال 94 با 18.5 درصد رشد به 850 هزار تن ارتقا یافت و امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 30 درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در بندر نوشهر 70 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت که در طول عمر این بندر بی‌نظیر بود که با همکاری بخش خصوصی این امر محقق شد.

تاتینا اظهار کرد: انجام سریع پروژه‌ها بسیار خوب پیش رفت و ایجاد انبار از 27 هزار متر قبلی به 42 هزار متر افزایش یافت و سیلوی غلات نیز در کمتر از 7 ماه به بهره‌برداری رسید.

وی از احداث و اتمام ساختمان گمرک، برج کنترل و ساختمان اداری در مدت زمان کوتاهی خبر داد و افزود: برای کاهش ترافیک بندر، باسکول جدیدی احداث شد.

مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به اینکه ساماندهی سواحل از دیگر اقداماتی بود که اجرا شد، خاطرنشان کرد: وضعیت سواحل مازندران بسیار اسف‌بار بود و سبب شد تقریباً تمامی سواحل تصرف شود ولی با همکاری شورای حفظ بیت‌المال در سال قبل بیش از 40 فقره عملیات تخریب سازه‌های غیرمجاز و آزادسازی سواحل فقط توسط بندر نوشهر اجرا شد.

وی در پایان تأکید بر اینکه واژه شوم دریاخواری باید محو شود و مردم از دریا لذت برده و از سرمایه آن برای نسل آتی استفاده شود، گفت: وضعیت درآمدی بندر نوشهر یکی دو سال اخیر بهبود قابل توجهی پیدا کرد.

به گزارش فارس، در این مراسم سیاوش رضوانی گیل‌کلایی که اصالتاً اهل کجور نوشهر است و پیش از این مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ـ منطقه آزاد چابهار بود به سمت مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی مازندران معرفی شد و از خدمات منوچهر تاتینا در طول زمان مدیریتش قدردانی شد.

تاتینا پس از این تودیع به سمت مدیرعامل شرکت هدایت کشتی خلیج فارس منصوب شد.