جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

سرمازدگی خسارت سنگینی به محصولات باغی و کشاورزی وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمازدگی خسارت سنگینی به محصولات باغی و کشاورزی وارد کرد

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران میزان سرمازدگی به محصولات باغی استان را زیاد دانست و گفت: دولت برای رسیدگی به میزان خسارت هیأت عالی رتبه به مازندران اعزام کند.

سرمازدگی خسارت سنگینی به محصولات باغی و کشاورزی وارد کرد

حسین نیازآذری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه بارش شدید برف در مازندران و کاهش دمای هوا خسارت سنگین و نگران‌کننده‌ای را به باغداران و کشاورزان استان وارد کرد، اظهار کرد: لازم است دولت، وزارت جهادکشاورزی و سایر دستگاه‌های ذیربط در رسیدگی به میزان خسارت و جبران آن واکنش سریع داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دولت در حوزه کشاورزی به‌ویژه در بخش برنج مدیریت مناسبی داشته است، افزود: نگرانی مضاعف باغداران مازندرانی حفظ و نگهداری محصولات سرباغی است.

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران ضمن ابراز امیدواری مبنی بر اینکه دولت با همکاری بانک‌ها، بیمه‌ها و همچنین مشاوره‌های کارشناسان جهاد کشاورزی در ایام سرد و برفی مدیریت مناسبی در جلوگیری از خسارت باغداران داشته باشد، گفت: 90 درصد مرکبات باغداران مازندرانی برداشت نشده است با این خسارت معیشت بسیاری از کشاورزان به خطر افتاد.

این مسؤول با اشاره به اینکه باغداران و کشاورزان مازندرانی خاطره تلخی از یخ‌زدگی دوسال پیش و تامین نشدن به موقع خسارات را دارند، تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم در اسرع وقت و با ارسال یک هیات عالی رتبه روند رسیدگی به خسارات باغداران را مدیریت کند.

نیازآذری با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی امدادی و خدمات‌رسان در حالت بحران توجه بیشتری به مردم داشته باشند، خاطرنشان کرد: مردم نیز ضمن صرفه‌جویی با دستگاه‌های خدمت‌رسانی همکاری کنند.