سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

سرعت و سبقت غیرمجاز علت تصادفات حادثه‌ساز در جاده‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

سرعت و سبقت غیرمجاز علت تصادفات حادثه‌ساز در جاده‌ها

رئیس پلیس راهور سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ از عوامل اصلی تصادفات حادثه‌ساز محسوب می‌شود، گفت: تصادفات منجر به فوت و تصادفات ناشی از انحراف به چپ در مازندران در مقایسه با سال قبل افزایش داشته است.

سرعت و سبقت غیرمجاز علت تصادفات حادثه‌ساز در جاده‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، تقی مهری صبح امروز در سفر به مازندران در جمع خبرنگاران که در محل عوارضی آزادراه تهران ـ شمال برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط ترافیکی در محورهای مواصلاتی کشور بدون شاهد افزایش حجم ترافیک در این محورها هستیم.

وی تغییرات جوی ناگهانی را در ایام تعطیلات از دلایل مهم تصادفات جاده‌ای خواند و افزود: به‌دلیل بارش برف و باران سطح جاده‌ها لغزنده شده و سبب افزایش دو تا سه برابری حجم ترافیک در این مسیرها خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه افزایش چند برابری ترافیک و مغایرت آن با حجم و تحمل جاده‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه برگشت مسافران و گردشگران از تعطیلات نوروزی مدیریت سفر، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و داشتن صبر و حوصله از جمله نکاتی است که باید هموطنان مورد توجه قرار دهند تا سفر سالمی را طی کنند.

وی با بیان اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ از عوامل اصلی تصادفات حادثه‌ساز محسوب می‌شود، تصریح کرد: مازندران یکی از پر ترددترین استان‌های کشور است و شاهد تخلفات غیرمجاز و سبقت‌های غیرمجاز و انحراف به چپ هستیم.

مهری عرض کم جاده‌های مازندران را در مقایسه با سایر استان‌ها از دلایل اصلی این حوادث خواند و گفت: تصادفات منجر به فوت و تصادفات ناشی از انحراف به چپ در مازندران در مقایسه با سال قبل افزایش داشته است.