جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

سرشماری مسکن در 20 روستای سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

سرشماری مسکن در 20 روستای سوادکوه

غلامرضا فقیهی امروز حاشیه بازدید از طرح آمارگیری ویژگی‌های مسکن روستایی و در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه طرح‌های آماری با هدف جمع‌آوری اطلاعات در کشور انجام می‌شود، بیان داشت: آمار به عنوان محور اصلی برنامه‌ریزی نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه کشور دارد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی با بیان اینکه سومین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی کشور با فاصله زمانی پنج ساله از طرح قبلی در حال انجام است، افزود: آمارهای دقیق در این طرح سبب می‌شود تا برنامه‌های توسعه مسکن روستایی مطمئن‌تر و با هزینه‌های مناسب اجرایی شود.

وی با بیان اینکه سومین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی از 20 مهر به مدت یک‌ماه در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی همزمان با سراسر کشور اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح با مراجعه مامور آمارگیر از واحدهای مسکونی دارای سکنه اجرایی می‌شود.

فقیهی به محتوای برخی از سئوالات مامور آمارگیر اشاره کرد و افزود: اطلاعات مربوط به نوع واحد مسکونی، اطلاعات تفضیلی واحد مسکونی و مشخصات مربوط به آبادی در سه فرم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی با اشاره به اینکه مامور آمارگیر دارای کارت شناسایی صادر شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دارای جلیقه ویژه بنفش رنگ دارای نشان طرح آمارگیری است، گفت: 20 روستای شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه شمالی در سومین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه یادآوری کرد: 6 روستا متعلق به شهرستان سوادکوه شمالی و 14 روستا متعلق به شهرستان سوادکوه در این طرح مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.