سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سرشماری مانند انتخابات امری مهم است - نمایش محتوای خبر

 

 

سرشماری مانند انتخابات امری مهم است

استاندار مازندران با بیان اینکه سرشماری باید مورد توجه همه بخش‌های اداری و تشکیلاتی قرار گیرد، گفت: سرشماری مانند انتخابات امری مهم است.

سرشماری مانند انتخابات امری مهم است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، ربیع فلاح‌جلودار در جلسه ستاد هماهنگی سرشماری عمومی نفوس و مسکن که در استانداری مازندران برگزار شد اظهار کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن به دلیل مسائل مربوط به اطلاعات افراد از حساسیت و توجه بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه این سرشماری برای برنامه‌ریزی‌های اساسی در امور مختلف هر پنج سال یک بار انجام می‌شود، افزود: سرشماری نفوس و مسکن سال 95 از طریق اینترنت صورت می‌گیرد.

استاندار مازندران با اعلام اینکه زیرساخت هر توسعه‌ای داشتن آمار و پارامترهای دقیق و شرایط منطقه‌ای است، خاطرنشان کرد: هر چه آمار و داده‌های دقیق‌تری در اختیار باشد برنامه‌ریزی بهتری صورت می‌گیرد.

فلاح با اشاره به بحث IT و ICT و آمایش جغرافیایی در مازندران یادآور شد: رسانه‌ها به‌ویژه صدا و سیما تلاش کنند سرشماری را برای اطلاع‌رسانی کنند تا ابهامات موجود در این برای مردم برطرف شود.

وی با بیان اینکه افرادی که در سرشماری شرکت می‌کنند به دلیل مسائلی مانند یارانه اطلاعات درستی نمی‌دهند، تاکید کرد: باید تلاش شود تا با همکاری بخشداری، دهیاری و فرمانداری‌ها تا جای ممکن از نیروهای بومی و محلی در سرشماری استفاده شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه افراد آمارگیر باید ماهر، مبتکر بوده و ارتباط خوبی با مردم برقرار کنند، تصریح کرد: آمارگیری مانند انتخابات امری مهم است باید مورد توجه تمام بخش‌های اداری و تشکیلاتی قرار گیرد.

فلاح درباره ضرورت تامین امکانات حمل و نقل آمارگیران اضافه کرد: در این مورد با فرمانداران هماهنگ شود تا تعداد سهمیه برای شهرستان‌ها تعیین شود.

استاندار مازندران با اشاره زمان اندک تا شروع سرشماری افزود: در اسرع وقت بحث آموزش نیروها و فراخوان گروه‌های هدف انجام شود.

وی با بیان اینکه حال و هوای آمار باید در فضای جغرافیایی استان گسترش پیدا کند، گفت: در همه جای استان مسئله ییلاق و قشلاق وجود دارد و حساسیت زیادی به خرج ندهیم اما باید با دقت و وسواسیت این مسئله مهم را مدیریت کنیم.