سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سرشماری عمومی کشاورزی در مازندران الکترونیکی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سرشماری عمومی کشاورزی در مازندران الکترونیکی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس در ساری، ربیع فلاح‌جلودار در جلسه ستاد هماهنگی سرشماری عمومی کشاورزی مازندران در استانداری با بیان اینکه نقش و اهمیت جمع‌آوری آمار صحیح برای برنامه‌ریزی هدفمند موثر است، گفت: بخش کشاورزی در استان مازندران یکی از بخش‌های محل اقتصادی در کشور محسوب می‌شود.

استاندار مازندران تصریح کرد: این بخش از آمار و سرشماری در بودجه سال 93 بر اساس دستور رئیس جمهور باید از اوایل آبان ماه امسال اجرایی شود.

فلاح از انجام الکترونیکی سرشماری عمومی کشاورزی در مازندران خبر داد و گفت: این سرشماری‌ها در سطح کشور به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید آموزش‌های لازم به کاربران و ماموران آمارگیر داده شود، افزود: با توجه به اهمیت کشاورزی در مازندران، این دوره از سرشماری بسیار مهم تلقی می‌شود.

استاندار مازندران گفت: جمع‌آوری آمار و اطلاعات صحیح از اراضی کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد که این مسئله در برنامه‌ریزی‌ها سال آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فلاح با بیان اینکه نتایج سرشماری برای بهبود و افزایش تولیدات کشاورزی و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی این بخش در استان و کشور اثرگذار است، خاطرنشان کرد: فرمانداران و مسئولان مرتبط نهایت همکاری را برای جمع‌آوری این اطلاعات داشته باشند.