سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

سررسید بدهی‌های گذشته مانعی برای دریافت تسهیلات خسارت‌دیدگان برف نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

سررسید بدهی‌های گذشته مانعی برای دریافت تسهیلات خسارت‌دیدگان برف نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران در جلسه شورای تشکل‌های بخش کشاورزی با انتقاد از همکاری نکردن بانک‌ها در استمهال بدهی‌ها اظهار داشت: طبق مصوبه دولت سررسید بدهی‌های گذشته مانعی برای دریافت تسهیلات برای خسارت‌دیدگان برف سال 92 نمی‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی مازندران نیز در این جلسه افزود: بانک کشاورزی با دریافت بهره پنج تا 10 درصدی نسبت به استمهال یک ساله بدهی‌ها اقدام می‌کند.

محمد جعفری با اشاره به اینکه بانک کشاورزی طی ابلاغی به شعب شهرستانی نسبت به دریافت پرونده‌ها و مدارک برای استمهال بدهی‌ها اقدام می‌کند، افزود: افراد از طریق کارگروهی مستقر در شهرستان‌ها به ریاست فرماندار و دبیری مدیریت جهادکشاورزی افراد را به بانک‌های عامل معرفی می‌کنند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهادکشاورزی مازندران نیز با اشاره به بحران بازار مرغ در استان و کشور اظهار داشت: به دلیل افزایش تولید و افزایش عرضه در بازار، کاهش شدید قیمت مرغ را شاهد بودیم که با تشکیل ستاد ویژه با همکاری و پیگیری مستمر معاونت برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری، سازمان جهادکشاورزی، اتحادیه مرغداران و پشتیبانی امور دام، ظرف 48 ساعت قیمت مرغ زنده را از 2 هزار و 600 به 3 هزار و 600 تومان رسانده و سپس به 4 هزار تومان رساندیم که امروز بازار به تعادل رسید و هم‌اکنون مرغ زنده کیلویی 4 هزار و 200 تومان به فروش می‌رسد.

ابراهیمی از برنامه‌های این اداره کل گفت و تصریح کرد: خرید مرغ‌های دارای قابلیت صادراتی از اولویت‌های این اداره کل است که هم تولید در داخل را مدیریت می‌کند و هم مازاد تولید صادر می‌شود.

وی به ذخیره‌سازی مناسب نهاده‌های دامی اشاره کرد و گفت: نهاده‌ها با قیمت مناسب و به اندازه کافی وجود دارد و در اختیار دامداران قرار می‌گیرد و جای هیچ‌گونه نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

{jcomments off}