جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

سرای تجاری ایران در آستراخان راه‎اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سرای تجاری ایران در آستراخان راه‎اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از استان مازندران به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری مازندران، علی احسانی معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار مازندران با همراهی غلامرضا عشریه رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان و سیفی‌نژاد نماینده سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آستراخان از محل تخصیص زمین برای ایجاد سرای تجاری ایران بازدید کرد.

در روند این بازدید که معاون وزارت بین‌الملل و اقتصاد خارجی آستراخان و نماینده زمین شهری این استان نیز حضور داشتند؛ زمینی واقع در منطقه «ناچالف شاسه»مورد بازدید قرار گرفته و درباره ویژگی‌های خاص و مهم این زمین تبادل نظر و توافق شد.

بنا بر مذاکرات انجام شده مقرر شد تا این سرای تجاری، محلی برای فعالان اقتصادی و صادر کنندگان شمال ایران محسوب شود تا تجار ایرانی فعال به‌ویژه در شمال کشور بتوانند با حضور قوی‌تر در بازار روسیه، کالاهای خود را با پشتیبانی مناسب عرضه کنند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده به‌زودی گروهی ویژه با محوریت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران به آستراخان روسیه اعزام می‌شوند تا در کوتاه‌ترین زمان، اقدامات لازم برای احداث سرای تجاری ایران در روسیه انجام شود.

{jcomments off}