جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

سران سه قوه برای حل معضل حقوق‌های نجومی پای کار بیایند - نمایش محتوای خبر

 

 

سران سه قوه برای حل معضل حقوق‌های نجومی پای کار بیایند

امام جمعه موقت ساری با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی گفت: این موضوع مختص دولت خاصی نیست، اما اکنون فرصتی به‌دست آمده و سران سه قوه باید به میدان بیایند و با تمام قوت کار کنند.

سران سه قوه برای حل معضل حقوق‌های نجومی پای کار بیایند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‎الاسلام یوسف یوسف‌پور در خطبه‌های این‎هفته نماز جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه عطر خوش ماه مبارک رمضان و خیرات و برکات آن هنوز نیز به مشام می‎رسد، اظهار کرد: خداوند متعال تنها راه کمال را عبودیت قرار داد که نیاز به تعلیم و تربیت، علم و ادب و تقوا و اخلاق دارد و بهترین بستری که برای این خصایص در نظر گرفته، در ماه مبارک رمضان است.

وی با بیان اینکه درک عزت و عظمت و این‌همه نعمت الهی برای خیلی‌ها مفهوم و معلوم نیست، افزود: زیرا اصولاً برخی از بندگان در غفلت، غرور و مستی به‌سر می‌برند و شعور خود را به‌کار نمی‎گیرند، خلوت، رابطه و گفت‌وگو با خداوند، از رایحه بهشتی است و تنها عده‎ای به این درک و شعور و لذت مناجات با خدا می‌رسند.

امام جمعه موقت ساری گفت: مؤمنان روزه‌دار در دهه آخر ماه مبارک رمضان دعا خواندند و گفتند: «اسألک ان تصلی على محمد و آل محمد و أَن تجعل اسمی فی هذه اللیله فی السعداء و روحی مع الشهداء و حسانی فی علیین»، لذا خداوند وعده داده که گناهان همه مهمانان خود در ماه رمضان را ببخشاید.

وی با بیان اینکه باید تقوای الهی و تقوای دل و پاکدامنی را حفظ کنیم، اظهار کرد: هر فردی باید نفس خود را محاسبه کند و ببیند چه چیزی برای عرضه به خداوند دارد.

یوسف‌پور اظهار امیدواری کرد که سال عبادی جدید، سالی توأم با وحدت و همدلی و رفع مشکلات برای مردم باشد.

وی با اشاره به 18 تیرماه روز ادبیات کودکان و نوجوانان با تأکید بر ضرروت تربیت و پرورش نسل نوجوان و جوان با ادبیات و زبان قابل درک برای آنها و حفظ این سرمایه‎ها از شر بدخواهان نظام، تصریح کرد: استکبار جهانی سرمایه‎گذاری کلانی را به‌کار گرفته تا نسل جدید را از ارزش‎های الهی و اسلامی دور کند.

امام جمعه موقت ساری ادامه داد: نتانیاهو به صراحت اعلام کرد که با ترویج فساد جنسی و دینی در جوانان می‌توان با اسلام مبارزه کرد، لذا برنامه‌هایی برای آنها از دوره شیرخوارگی، نوجوانی و جوانی در نظر گرفته است، لذا اکنون نقش خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی و تبلیغی برای مبارزه با این هجمه بزرگ، بسیار حساس است.

وی با بیان اینکه حیا و عفت شکسته شده است، افزود: برای درمان این بلای بزرگ باید سران قوا و مسؤولان بالای نظام به چاره‌جویی افتاده و با یکدیگر همکاری کنند، این کار تنها از عهده نیروی انتظامی و نهاد امر به معروف و نهی از منکر و دستگاه قضایی ساخته نیست، بلکه یک عزم و کار ملی را می‎طلبد.

یوسف‌پور بیان کرد: نمی‌دانم مسؤولان نظام چه موقع دست به‌کار می‎شوند و این ولنگاری فرهنگی پایان می‌یابد.‎

وی با اشاره به حقوق‌های نجومی افزود: این موضوع تبدیل به سوژه برای برخی گروه‌ها شده، مسأله تازه‌ای یا متعلق به دولت خاصی نیست، باید از این فرصت به‌دست آمده که البته تلخ بوده، مسؤولان نظام اسلامی به میدان بیایند، برنامه جامع و کامل و نظارت کامل و مستمر در این زمینه ایجاد شود تا خدشه‎ای که به افکار عمومی وارد شده است، جبران شود.

امام جمعه موقت ساری در پایان گفت: موضوع یادشده، دغدغه رهبری است، لذا سه قوه باید به میدان بیایند و با تمام قوت در این زمینه کار کنند.