رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

سخن دوست - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سخن دوست

شیخ صدوق در کتاب خصال به سند خود از پیامبر اکرم (ص) ، روایت کرده که فرمودند :

«خدای تعالی ، از میان زنان ، چهار زن را برگزید : ((مریم – آسیه – خدیجه –فاطمه ))    

حضرت فاطمه زهرا (س) در پیش گاه الهی ، جزء چهار زن برتر عالم می باشد و برخی روایات حاکی از آن است که مقام معنوی فاطمه (س)  ، به مراتب برتر از (مریم ، آسیه ، خدیجه ) می باشد ، که در واقع قبل از خلقت بشر ، نور وجودی حضرت ، در عرش الهی پدیدار گشته بود ، در حدیثی دیگر پیامبر به ابعاد شگفتی ، از فضایل حضرت زهرا (س) می پردازند و می فرمایند :

«فاطمه فرشته ای در سیمای انسان است ، هر گاه مشتاق بوی بهشت می شوم ، دخترم فاطمه را می بویم . »  (یعنی هم فضایل فرشته را دارد و هم فضایل یک انسان کامل را داراست .)

و در روایتی دیگر می فرمایند :

« ای سلمان ! کسی که دخترم فاطمه را دوست داشته باشد ،در بهشت با من است و کسی که دشمن او باشد در آتش است ، ای سلمان ! فاطمه در صد مورد نافع است ( و مایه ی نجات ) که آسان ترینش مرگ ، قبر ، هنگام سنجش اعمال ، ... می باشد .

در حدیثی قدسی ، خداوند به پیامبر می فرمایند : ای احمد ! اگر تو نبودی ، آسمان و زمین را نمی آفریدم و اگر علی نبود ، تو را نمی آفریدم و اگر فاطمه نبود ، شما را نمی آفریدیم (یعنی شما یان رمز خلقتید )

فاطمه (س) ، ناموس دهر ، و علت هستی است و مادر معنوی تمامی مسلمانان جهان می باشد ، مادری بسیار مهربان که از خداوند ، در آخرت ، چیزی جز شفاعت امت ، نمی خواهد . بر طبق روایات زهرا (س) شخصیتی بودند که از جانب خداوند ، توفیقات زیادی را داشتند   چون همنشینی با فرشتگان الهی ،کمک فرشتگان الهی در امورات خانه ،ارسال مائده های آسمانی از جانب خداوند و ...

وهمچنین دل سپردن به کلام دوست خالی از لطف نخواهد بود باشد که توشه روزگارمان گردد...تازه ها