حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

ستاره های جمعه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ستاره های جمعه

Loading the player...

عنوان برنامه ای با ساختار معارفی-سیاسی و به تهیه کنندگی مهدی ستایش است که جمعه ها از ساعت 21  به مدت 40 دقیقه به پوشش تصویری نماز جمعه مرکز استان  می پردازد.
نماز رابطه انسان با خداست و مايه صفاى روح و پاكى دل و پيدايش روح تقوا و تربيت انسان و پرهيز از گناهان است. نماز مهمترين عبادات است كه طبق روايات اگر قبول درگاه خدا شود عبادات ديگر نيز قبول خواهد شد و اگر قبول نگردد اعمال ديگر نيز قبول نخواهد شد. روز جمعه و نماز جمعه را مي توان نمونه عالي و عيني و كامل از جامعيت تفكري اسلامي برشمرد. اسلام به خوبي در اين جا نشان مي دهد كه آييني جامع ميان دنيا و آخرت و عبادت و سياست و آرامش و آسايش و اقتصاد و فرهنگ و امور ديگر مي باشد.
نماز جمعه به جهت ويژگي هاي خاص خود اين زمينه را فراهم مي آورد تا پيش از نماز دو ركعتي، مسايل جامعه و دولت مطرح شود و قوانين و مقررات عبادي و سياسي به گوش مردمان برسد.
آيات سوره جمعه بيانگر نكاتي خاص درباره ارزش و جايگاه روز جمعه و نماز جمعه به عنوان ميتينگ سياسي و اجتماعي است. در اين روز ياد خدا پس از نماز جمعه به عنوان زمينه رستگاري مطرح مي شود. يادكرد بسيار خداوند به اين معناست كه انسان مي بايست توجه ويژه اي به خداوند در اين روز داشته باشد.

 

سال تولید: 1394

تهیه کننده:مهدی ستایش
تصویربرداران:مجید مشایخی فر-محمد صادق ذاکری
تدوینگران:علیرضا امراء-قاسم محمد پور-فرشاد رضایی