سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سبک زندگی اسلامی در بین جوانان نهادینه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سبک زندگی اسلامی در بین جوانان نهادینه شود

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه بسیاری از جوانان توقع‌های بیجا و بالا از ازدواج دارند، گفت: اگر می‌خواهیم جوان مسؤولیت‌پذیر باشند باید سبک زندگی اسلامی را نهادینه کنیم.

سبک زندگی اسلامی در بین جوانان نهادینه شود

به گزارش خبرگزاری فارس از میاندورود، حجت‌الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به 13 شهریور روز تعاون، اظهار کرد: این روز به‌معنای همکاری مردم و مسؤولان با یکدیگر است.

وی بیان کرد: مردم در همه صحنه‌ها وظایف خود را انجام دادند و هر جا نظام نیاز به کمک دارد، مردم نیز حضور پیدا می‌کنند.

امام جمعه میاندورود با اعلام اینکه برخی از مسؤولان ضعف خود را نمی‌پذیرند، تصریح کرد: برجام یک تجربه تلخی بود، زیرا طرف مقابل در عمل هیچ اقدامی انجام نداده است و برخی مسؤولان باید این موضوع را قبول کنند.

این مسؤول با تأکید بر اهمیت ازدواج از نظر اسلام، خاطرنشان کرد: نصف دین مربوط به امر ازدواج است و در این زمینه به‌ویژه جوانان باید از ازدواج حضرت علی (ع) درس بگیرند و عفاف و پاکدامنی، همتا بودن، تقسیم کار و همسرداری را الگوی خود قرار دهند.

محمدنسب به وظایف زنان در خانواده اشاره کرد و افزود: در مرحله نخست وظیفه یک زن، خوب شوهرداری و تربیت فرزندان صالح است که امروزه کمتر به این امر توجه می‌شود.

وی به ازدواج ساده تأکید کرد و یادآور شد: بسیاری از جوانان توقع‌های بیجا و بالا از ازدواج دارند که این امر یک آسیب تلقی می‌شود، اگر می‌خواهیم جوان مسؤولیت‌پذیر باشند باید سبک زندگی اسلامی را نهادینه کنیم.

امام جمعه میاندورود با اشاره به اینکه بسیاری از جشن‌های عروسی براساس گناه شکل می‌گیرد، تصریح کرد: با توقعات بالا در ازدواج نباید انتظار داشت که جوانان در زندگی خوشبخت باشند، چرا باید زندگی خود را به سمتی ببریم که عقل و عرف آن را تأیید نمی‌کند.

این مسؤول با بیان اینکه در 17 شهریور سال 57 بسیاری از مردم توسط رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند، ادامه داد: جمعی از مردم بی‌گناه را کشته‌اند و در مقابل  شعار دفاع از حقوق بشر سر می‌دهند، آل‌سعود ادعای خادم‌الحرمین می‌کند اما به جای خدمت به حجاج آنها را می‌کشند که حادثه منا نیز نشانه بی‌کفایتی آنها است.

محمدنسب با اشاره به 18 شهریور روز مبارزه با بی‌سوادی، خاطرنشان کرد: کسانی که می‌دانند و نمی‌دانند با هم برابر نیستند، استکبار می‌خواهد که کشورهای اسلامی از نظر علم و دانش عقب بمانند و در مقابل به آنها وابسته باشیم.

وی با تأکید به فرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: باید به دشمنان فهماند که اگر تهاجم کند در نتیجه ضربه محکمی می‌خورد و در صدد هستند که ملت ایران توان دفاعی خود را از دست بدهد.

امام جمعه میاندورود در پایان گفت: باید هوشیار و بیدار باشیم و با مبارزه با بی‌سوادی اجازه نفوذ دشمنان را در کشور ندهیم.