جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

ساکنان 46 شهر مازندران از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

ساکنان 46 شهر مازندران از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند

محسن عرب مقصودی روز یکشنبه در آئین بهره برداری از طرح گازرسانی به شهر پل سفید  به عنوان چهل و ششمین شهر بهره مند از گاز طبیعی ، افزود : تاکنون با ایجاد 14 هزار و 662 کیلومتر لوله خط تغذیه و شبکه شهری ، 581 هزار و 908 علمک گاز در منازل شهروندان ساکن در شهرهای مازندران نصب شد.

وی با اشاره به وجود 912 هزار و 408 مشترک گاز شهری در مازندران ، ضریب بهره مندی خانوارهای شهری استان از گاز طبیعی را 97 درصد اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران همچنین از 180 کیلومتر لوله گذاری برای گازرسانی به پنج شهر جلگه ای استان خبر داد و گفت : برای گازرسانی به این شهرها 220 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود : گازرسانی به شش شهر کوهستانی مازندران هم در حال انجام است.

عرب مقصودی به وجود سه هزاز و 80 روستا در مازندران اشاره کرد و گفت : با بررسی های فنی صورت گرفته ، امکان گازرسانی به یکهزار و 836 روستای استان فراهم است.

وی افزود : تاکنون دو هزار و 220 کیلومتر شبکه گذاری گاز با 980 میلیارد ریال هزینه در روستاهای مازندران انجام شد.

او به باقی ماندن 80 روستای منطقه جلگه ای مازندران برای گازرسانی اشاره کرد و ادامه داد : برای این تعداد روستا نیاز به 500 کیلومتر شبکه گذاری لوله و 180 میلیارد ریال اعتبار است.

عرب مقصودی ضریب بهره مندی خانوارهای روستایی مازندران از گاز طبیعی را 71 درصد اعلام کرد و گفت : این استان از نظر تعداد روستاهای بهره مند و ظریب نفوذ گاز در بین شرکت های گاز استان های کشور رتبه اول را دارد.

وی تعداد صنایع بهره مند از گاز در مازندران را هم 582 واحد صنعتی برشمرد و افزود : 91 جایگاه سوخت سی ان جی استان نیز از گاز طبیعی بهره مند هستند.