جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

سامانه گندزدایی و سنجش آنلاین آب شرب مجتمع آبرسانی کیاکلا راه اندازی شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سامانه گندزدایی و سنجش آنلاین آب شرب مجتمع آبرسانی کیاکلا راه اندازی شد

سامانه گندزدایی و سنجش آنلاین آب شرب مجتمع آبرسانی کیاکلا راه اندازی شد


مدیرکنترل کیفیت و بهداشت شرکت آبفاشهری مازندران از راه اندازی و نصب سامانه گندزدایی وسنجش آنلاین آب شرب مجتمع آبرسانی کیاکلا در شهرستان سیمرغ خبر داد.

سامانه گندزدایی و سنجش آنلاین آب شرب مجتمع آبرسانی کیاکلا راه اندازی شد

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، ' علی معزی '  افزود: با توجه به احتمال ورود آلاینده های فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژی به منابع آب و ضرورت ضدعفونی و سالم سازی آب، کنترل و بهره برداری از گندزداهای متعارف آب شرب در صنعت آب وفاضلاب از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی، ادامه داد: کلر موجود در آب همزمان با جریان آب و مواد مختلف آن در شبکه های آبرسانی، دچار واکنش شده و نیز با تاثیرپذیری از تغییرات دمایی در فصول مختلف سال، میزان کلر باقیمانده آب دستخوش تغییرات می شود.

معزی با اشاره به کاربرد گسترده کلر در صنعت آب و اثرات ناشی از آن بر روی سیستم تنفس افراد شاغل در این بخش تصریح کرد: به همین دلیل برای کنترل مقدار موثر کلر در آب شرب، استفاده از سیستمهای تزریق و سنجش آنلاین ضرورت می یابد.

وی، استفاده از سیستم تزریق آنلاین را بهترین گزینه برای گندزدایی موثر آب شرب دانست و اظهار داشت: در این راستا شرکت آبفاشهری مازندران برای نظارت و کنترل کیفیت آب شرب اقدام به نصب سیستم تزریق آنلاین گاز کلر در تاسیسات مجتمع آبرسانی کیاکلا نموده است.

مدیرکنترل کیفیت و بهداشت شرکت آبفاشهری مازندران، ادامه داد: به منظور ارتقای ایمنی سامانه گندزدایی گاز کلر در این مجتمع، سیستم تشخیص نشت آنلاین گاز کلر نیز به بهره برداری رسید.

معزی بیان داشت: با راه اندازی سامانه سنجش آنلاین، آب شرب شهروندان سیمرغ (کیاکلا) ، جویبار، کوهی خیل و بهنمیر به صورت شبانه روز تحت کنترل قرار می گیرد.

شهرستان سیمرغ ( کیاکلا ) از شهرستانهای تازه تاسیس استان مازندران است که زادگاه عقاب تیزپرواز هوانیروز شهید احمد کشوری است.