جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

سامانه گازرسانی به 78 روستای آمل تا پایان امسال تکمیل می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه گازرسانی به 78 روستای آمل تا پایان امسال تکمیل می شود

ˈسید جعفر رسولیˈ عصرچهارشنبه درحاشیه جلسه بررسی مشکلات گازرسانی به روستاهای شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرای گازرسانی به این تعداد روستاهای آمل که بیش از 10هزارخانوار زیرپوشش دارد، شرکت گاز مازندران بیش از 85میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.

وی افزود: از 326 روستای شهرستان آمل، امکان گازرسانی به 265 روستا که در مسیرخطوط اصلی انتقال گاز هستند، فراهم است و تاکنون به بیش از 160 روستای آمل گازرسانی شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل، با بیان اینکه در زمان حاضر ضریب نفوذ گازرسانی در روستاهای آمل به حدود 71درصد رسیده است، تصریح کرد: با بهره برداری از طرح گازرسانی به 78 روستای آمل ، گازرسانی درحوزه مناطق جلگه ای ودشت درآمل به پایان می رسد و ضریب نفوذگازرسانی روستایی آمل نیز به حدود 94درصد افزایش خواهد یافت.

رسولی اضافه کرد: برنامه های شرکت گاز مازندران با قول هایی که به مسئولان ومردم آمل داده، همه روستاهای واقع در مناطق جلگه ودشت در شهرستان آمل تا پایان سال 93 گازدار خواهند شد.

وی، همچنین به مراحل پایانی خط تغذیه و کمکی گاز از شهر سرخرود شهرستان محمودآباد به شهرستان آمل اشاره کرد و گفت: هم اکنون مراحل انتقال این خط تغذیه ای بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امید است مشکلات ناشی از کمبود و افت فشار گاز در فصل سرما در شهرستان آمل برطرف شود.

رسولی تصریح کرد: کارگازرسانی به دو شهر گزنگ ورینه در بخش کوهستانی لاریجان آمل در مراحل پایانی قرار دارد و گازرسانی به منطقه آبگرم وروستاهای اطراف دراولویت کاری قراردارد.

شهرستان آمل حدود 400هزار نفر جمعیت دارد.