سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

سامانه پایش تصویری در شهر چالوس راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه پایش تصویری در شهر چالوس راه اندازی می شود

فرمانده انتظامی چالوس از راه اندازی سامانه پایش تصویری در 16 نقطه این شهر گردشگرپذیر تا پایان سال جاری خبر داد.

سامانه پایش تصویری در شهر چالوس راه اندازی می شود

سرهنگ علیرضا قدیمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از دفتر ایرنا در نوشهر گفت : هم اینک حدود 90 درصد اقدامات راه اندازی این سامانه با همکاری دیگر نهادهای ذیربط از جمله شهرداری انجام شده است منتهی در یکی دو نقطه این طرح با مشکلاتی مانند جابه جایی تیرهای برق مواجه بوده است که سعی می شود با همکاری مسئولان ذیربط این مشکل نیز برطرف شود.
وی ، برقراری امنیت شهروندان ، کشف بموقع انواع جرایم ، ایجاد ناامنی برای متخلفان و قانون شکنان را از جمله اهداف راه اندازی سامانه پایش تصویری برشمرد.
فرمانده انتظامی چالوس با اشاره به گردشگرپذیری و ورود چشمگیر مسافران و گردشگران در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال به این شهر، برای پیشگیری از وقوع انواع جرایم از جمله سرقت خواستار پیگیری جدی تر مسئولان ادارات ذیربط برای راه اندازی این سامانه در موعد مقرر شد.
وی گفت : هم اکنون تمامی اماکن عمومی ، واحدهای صنفی و حتی برخی از واحدهای مسکونی نیز به دوربین های مداربسته مجهزند و همچنین درنشست های متعددی که در مسجدها با حضور دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی برگزار شد از آنان خواسته شد تا مبادی ورودی و خروجی مناطق روستایی را هم به چنین امکاناتی مجهز کنند.
سرهنگ قدیمی نقش رسانه ها را در ایجاد امنیت بسیار اثرگذار دانست و افزود : امروز اهمیت احساس امنیت به مراتب از خود امنیت در میان شهروندان بیشتر است و تاکنون رسانه ها در این حوزه به نحو مطلوب توانستند عمل کنند.
فرمانده انتظامی چالوس به همراه رئیس عقیدتی سیاسی این نیرو از بخش های مختلف دفتر ایرنا بازدید و با فرآیند نحوه تولید و انتشار خبرهای ایرنا آشنا شدند.
شهرستان چالوس با جمعیتی دست کم یکصد هزار نفر به طور میانگین هرسال میزبان دست کم شش میلیون نفر مسافر و گردشگراست.