سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سامانه نام نویسی الکترونیکی مدارس شاهد راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه نام نویسی الکترونیکی مدارس شاهد راه اندازی می شود

'محمدحسین کفراشی' که روز پنجشنبه برای شرکت درهمایش مدیران مدارس شاهد مازندران در اردوگاه شهید باهنر آمل سفرکرده بود، به خبرنگار ایرنا گفت: زیرساختهای اولیه راه اندازی این سامانه در حال انجام و بزودی راه اندازی کامل آن نیز انجام خواهد شد.

وی افزود: جذب دانش آموزان جامعه هدف در مدارس شاهد با درایت و مدیریت بیشتری انجام گیرد و امید داریم شاهد آن باشیم که هیچ فرزند شهید و ایثارگری وجود نداشته باشد که بگوید ما می خواهیم در مدرسه شاهد تحصیل کنیم اما جای خالی وجود ندارد.

وی ادامه داد: رتبه بندی مدارس شاهد از برنامه های سال تحصیلی جدید امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، در استانها است و با این اقدام مدیران توانمندتر شناسایی و مقایسه ای از عملکرد پرورشی و آموزشی این مدارس نیز انجام خواهد شد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ارتقای فعالیت های قرآنی مدارس شاهد را خواهیم داشت که در این طرح، مدیران و آموزگاران ابتدایی آموزش های لازم را برای اشاعه فرهنگ اسلامی و قرآنی فراخواهند گرفت.

کفراشی ابراز امیدواری کرد: با قدم های محکم تری که در فعالیت های قرآنی برداشته می شود، بتوان نقش و رسالت خویش را ایفا کرد.

وی همچنین از مدیران از خانواده های محترم شهدا و ایثارگران برای خاطره گویی، روایت صبر و رشادت و استقامت ایران اسلامی در جبهه های حق علیه باطل می تواند یکی از مصداق های تحقق منویات مقام عظمای ولایت در آموزش و پرورش باشد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، وضعیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد را از سال 1365 تاکنون مثبیت ارزیابی کرد و ادامه داد: مدارس شاهد از بدو تاسیس دارای شرایط عالی و برتر بوده اند، هرچند شاید اخیرا به خاطر فراهم نبودن کمی از شرایط عالی تنزل پیدا کرده باشند اما با همت و تلاش و برنامه ریزی مناسب به سطح عالی در آینده ای نزدیک بر خواهد گشت.

کفراشی، همچنین با بیان اینکه مازندران از 650 فرزند شهید شاغل در آموزش و پرورش بهره مند است، از تشکیل کانون فرهنگی و پرورشی فرزندان شاهد و ایثارگر خبر داد.