جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

سامانه سرد و بارشی در راه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه سرد و بارشی در راه مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: روز جمعه تا یک‌شنبه هفته آینده انتظار داریم در برخی ساعات شاهد ابرناکی آسمان، بارش‌های پراکنده و کاهش نسبی دمای هوا باشیم.

سامانه سرد و بارشی در راه مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: بیشینه دما طی 24 ساعت گذشته مربوط به شهرهای ساری، دشت‌ناز و گلوگاه با 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما نیز مربوط به بلده با 9 درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

وی افزود: حداقل دمای هوای شهرستان ساری صبح امروز به صفر درجه سانتی‌گراد رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه امروز جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم است، اضافه کرد: از روز جمعه تا یک‌شنبه با شکل‌گیری جریانات شمالی انتظار داریم در برخی ساعات شاهد ابرناکی آسمان، بارش‌های پراکنده و کاهش نسبی دمای هوا باشیم.

این مسؤول تصریح کرد: از اواخر روز یک‌شنبه با نفوذ سامانه سرد و بارشی به مازندران شاهد بارش باران همراه با وزش باد شدید در استان هستیم.

اسدی بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز دوشنبه هفته آینده علاوه بر تشدید بارش باران، دمای هوا نیز به‌صورت محسوس کاهش می‌یابد.

وی افزود: در این مدت علاوه بر بارش برف در ارتفاعات استان در مناطق ساحلی و جلگه‌ای بارش مخلوط برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امشب با افزایش موج نسبتاً مواج و از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.