جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ساماندهی 60 فروند شناور برای گردشگری دریایی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی 60 فروند شناور برای گردشگری دریایی در مازندران

فرمانده دریابانی مازندران از ساماندهی 60 فروند شناور برای گردشگری دریایی مسافران در استان طی ایام تعطیلات نوروز و تابستان خبر داد.

ساماندهی 60 فروند شناور برای گردشگری دریایی در مازندران

هوشنگ حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: همه نیروهای مسلح در ایام تعطیلات نوروزی در آماده‌باش بودند و دریابانی و مرزبانی استان نیز در همین راستا گام‌های موثری برداشته است.

وی افزود: با شروع سال جدید طرح‌های خیلی خاص و مدونی در دریابانی استان برنامه‌ریزی شده که در بخش‌های مختلف اجرایی می‌شود.

فرمانده دریابانی مازندران تصریح کرد: با توجه به توریست‌پذیر بودن مازندران و حضور مردم از اقصی نقاط کشور برای استفاده از موهبت‌های الهی به‌ویژه دریا در نوار ساحلی استان برنامه‌ریزی‌های خوبی در این زمینه تدوین شده است.

وی ادامه داد: 60 فروند شناور در ایام تعطیلات نوروزی در سواحل و آب‌های سرزمینی مازندران توسط دریابانی استان ساماندهی شدند تا برای گردشگری دریایی مسافران نوروزی به بهترین نحو به مردم خدمات ارائه دهند.

حسینی بیان کرد: این اقدامات در راستای تقویت امنیت در آب‌های سرزمینی استان توسط دریابانی استان انجام می‌شود و لازم است کسانی که در دریا نسبت به جابه‌جایی توریسم اقدام می‌کنند، زیر نظر این مجموعه فعالیت داشته باشند.

وی سطح امنیت دریانوردی در آب‌های مازندران را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: در همه رده‌ها و مقرهای دریابانی استان از گلوگاه تا رامسر حضور فیزیکی مثبت و موثری داشته و داریم تا آرامش همه مسافران در دریای مازندران تامین شود.

فرمانده دریابانی مازندران خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی لازم برای پرسنل دریابانی برگزار شد و همچنین برقراری امنیت در درون دریا و جلوگیری از هرگونه ناهنجاری و هنجارشکنی در دستور کار قرار گرفته است.

حسینی اظهار کرد: حضور فعال دریابانان و مرزبانان فرماندهی دریابانی استان نتیجه‌های مثبتی داشته و رضایت مسافران نوروزی را در پی داشته است که این آمادگی برای میزبانی و و خدمات دهی به گردشگران در ایام تعطیلات تابستان نیز وجود دارد.

وی بیان کرد: گردشگرانی که به صورت مقطعی برای سپری کردن ایام تعطیلات نوروزی و تابستانه به مازندران سفر می‌کنند باید ‌‌نهایت همکاری را با همکاران فرماندهی دریابانی استان داشته باشند و به نکات آموزشی و پیشگیرانه توجه ویژه داشته باشند.

حسینی تصریح کرد: مردم برای دریانوردی باید فقط از شناورهای ساماندهی شده و دارای مجوز از اداره‌کل بنادر و دریانوردی استفاده کرده و از ایمن بودن کامل شناور اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: رنگ ویژه شناورهای دارای مجوز برای جابه‌جایی توریست در دریای مازندران زرد است که این مسئله باید در اولویت انتخاب مسافران قرار بگیرد.

فرمانده دریابانی مازندران خاطرنشان کرد: جت‌اسکی‌های مسافری و تفریحی نیز دارای رنگ‌های مختلف است که باید از داشتن مجوز معتبر این شناور‌ها مطمئن شد و مردم نباید بر شناورهای بدون مجوز سوار شوند.

حسینی اظهار کرد: شناورهای تفریحی نیز فقط مجاز هستند در زمان‌هایی که هوا مه‌آلود نیست و استانداردهای لازم برای دریانوردی موجود است در دریا تردد کرده و نسبت به جابه‌جایی گردشگران اقدام کنند.

وی داشتن سطل، سوت، جی‌پی‌اس، پارو، کپسول اطفا حریق و فن شنا را از اولویت‌های مهمی دانست که باید توسط شناورهای تفریحی تامین شده باشد و ادامه داد: پلیس با کسانی که این نکات را رعایت نکنند، برخورد می‌کند و اگر چنانچه مورد ناامنی مشاهده شود، وارد عمل می‌شویم.