سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ساماندهی 59 درصد از گلزار شهدای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی 59 درصد از گلزار شهدای مازندران

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: تاکنون 45 درصد گلزار شهدای مازندران ساماندهی شده و بیش از 13 درصد در حال ساماندهی است.

ساماندهی 59 درصد از گلزار شهدای مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، عباس‌علی رضایی عصر امروز در جلسه بررسی و پیگیری علت رکود پروژه ساماندهی گلزار شهدای شهر نور که با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولان شهرستانی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: گلزار شهدا، زیارت‌گاه است و باید به زیباترین شکل ساماندهی شود.

وی افزود: شایسته این است که همه گلزارهای شهدا در زمان حیات والدین شهدا ساماندهی و بازسازی شود که حداقل این دغدغه را نداشته باشند، بر همین اساس باید همت کرد تا گلزار شهدای شهر نور تا پایان سال تکمیل و بهره‌برداری شود.

مدیرکل بنیاد شهید مازندران تصریح کرد: برای این منظور هر مبلغی که از سوی شهرستان و شهرداری نور گذاشته شود، به همان میزان ما مشارکت و تعهد می‌کنیم تا سریع‌تر به نتیجه برسد.

*تشکیل صندوق سلامت

این مسئول ادامه داد: در بحث درمان و حمایت از خانواده شهدا که دغدغه امام جمعه و فرماندار بود، در حال حاضر درمان ایثارگران تمام و کمال به عهده بنیاد شهید است و عدد و رقم برای این موضوع مهم نیست، صندوق سلامت تشکیل دادیم که هزینه درمان علاوه بر تعهد فول درمان و بیمه کافی نبود از طریق صندوق تامین و پرداخت شود.

رضایی در بحث شغل خانواده شهدا و ایثارگران گفت: اشتغال اداری آنان منوط به جذب دستگاه‌ها است و در صورت مجوز جذب سهمیه تخصیصی معرفی می‌شوند که البته فرزندان جانبازان بالای 25 درصد نیز مشمول اشتغال هستند.

وی با اشاره به ساماندهی حدود 59 درصد گلزار شهدای استان، ادامه داد: کار ساماندهی بیش از 45 درصد از گلزارها به اتمام رسیده، بیش از 13 درصد با پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه‌ای در حال ساماندهی است و تنها 41 درصد باقی مانده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: ساماندهی تک مزارهای روستایی به عهده اداره روستایی استانداری است که در حال انجام است و بقیه در حال پیگیری است و تلاش می‌کنیم با تامین اعتبار لازم تا پایان 95 یا اوایل 96 همه گلزارهای شهدا ساماندهی شود که این حداقل کاری است که در مقابل شهدا و خانواده‌های آنان انجام می‌دهیم.