جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ساماندهی 2 هزار قایق و جت اسکی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی 2 هزار قایق و جت اسکی در مازندران

سیف‌الله فرزانه بعد از ظهر دیروز در ستاد تسهیلات سفر استان مازندران اظهار داشت: مهمترین برنامه‌های ستاد تسهیلات سفر استان مازندران فرهنگی بود.

وی با اشاره به قابلیت‌های گردشگری استان مازندران اظهار داشت: نیاز بود قابلیت‌های فرهنگی مازندران نیز معرفی شود که امسال برای ترویج فرهنگ عمومی مازندران محور برنامه‌های ستاد تسهیلات سفر مازندران را برنامه‌های فرهنگی مازندران قرار دادیم.

دبیر ستاد تسهیلات سفر استان مازندران با اشاره به برگزاری چندین جشنواره فرهنگی و هنری در مازندران خاطر نشان کرد: با برپایی برنامه‌های موسیقی در سطح استان مازندران، بسیاری از برنامه‌های موسیقی لس‌ آنجلسی در کشورهای همسایه تعطیل شد.

این مسئول در ادامه به ساماندهی شناورهای دریایی در سطح استان مازندران اشاره کرد و گفت: حدود 2 هزار قایق و جت اسکی در سطح دریای خزر مازندران ساماندهی شد.

دبیر ستاد تسهیلات سفر استان مازندران با اعلام رونق گردشگری روستایی در مازندران خاطر نشان کرد: حدود 2 میلیون 500 هزار گردشگر از روستاهای مازندارن بازدید کردند.

این مسئول در ادامه به تردد 19 میلیون خودرو در سطح جاده‌های استان مازندران اشاره کرد و گفت: تردد خودروها با دستگاه‌های تردد شمار در مبادی ورودی و خروجی استان مازندران ثبت شد.

فرزانه افزود: گردشگران ورودی به استان مازندران نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد رشد داشت.

این مسئول آمار گردشگران مقیم در استان مازندران از تاریخ 28 اسفند ماه 91 تا روز 13 فروردین ماه را حدود 13 میلیون نفر اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه بازدید از مراکز فرهنگی و تاریخی به سبب رایگان شدن موزه در مازندران از رشد بسیار خوبی برخوردار بود، گفت: با رشد 110 درصدی بازدید از مراکز فرهنگی مواجه بودیم.